Garanti Koşulları

Garanti koşulları nelerdir?

a. Garanti süresi, malın teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 yıldır.
b. Malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı firmamızın garanti kapsamındadır.
c. Malın garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir.
d. Malın tamir süresi en fazla 20 iş günüdür. Bu süre, mala ilişkin arızaların servis istasyonuna, servis istasyonu olmaması durumunda, malın satıcısı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısı-üreticisinden birine bildirim tarihinden itibaren başlar. Malın arızasının 10 gün içerisinde giderilmemesi halinde imalatçı-üretici veya ithalatçı malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.
e. Malın garanti süresi içerisinde gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı, değişen parça bedeli yada başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin malın tamiri yapılacaktır.
f. Garanti süresi tamamlandıktan sonraki servis hizmetleri, ücret karşılığında yapılır.
g. Garanti süresi haricinde yapılan parça değişimleri ve tamir hizmetlerinin ücretlendirilmesi İder mobilya tarafından belirlenen Servis Hizmeti Fiyat Listesi üzerinden yapılır.
h. Siparişi verilecek İder ürünlerinin konulacak ve kullanacak bölgeye sığmama durumu tamamen nihai kullanıcıya aittir.İder ürünü sipariş vermeden önce muhakkak ölçülerin kullanacağınız bölgeye uymasına dikkat ediniz.

Ürünleriniz garantili mi?

Evet. Ürünlerimizin tamamı ider mobilya garantisi altındadır. Garanti süresi, malın teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 yıldır.

Ürünler hangi şartlarda garanti dışı kalır?

Yetkili personellerimiz tarafından kullanım hatası sebebiyle tespiti yapılan hasarlar ve arızalar,
Ürün / ürünlerin müşteriye tesliminden sonra müşterinin kendi yapmış olduğu, taşıma, sürme / sürükleme ve bu gibi sırasında oluşan hasarlar ve arızalar,
Yangın, sel, deprem, aşırı güneşe maruz kalma gibi doğal olaylardan / afetlerden oluşan hasarlar ve arızalar,
Garanti ve kullanma kılavuzunda yer alan hususlara dikkat edilmemesinden kaynaklı hasar ve arızalar,
Naturel ağaç kullanılmış ürünlerde ve doğal ahşap kaplamalı ürünlerde kullanılan doğal malzemelerdeden dolayı renk ve ton farklılığı olabilmektedir.
Bazı modüllerde de ton ve renk farklılığı olabilmektedir. Bu tür durumlardan kaynaklı şikayet ve talepler garanti kapsamında olan sorun olarak değerlendirilmemektedir.

Satış sonrası hizmetleriniz var mı?

Satış sonrası hizmetlerimiz mevcuttur. Detaylı bilgi için iletişim numaramızdan bizleri aramanızı 0850 466 33 33 veya [email protected] adresimize detaylı bilgi içeren mail göndermenizi rica ederiz.

Teslimat ve kurulum esnasında nelere dikkat etmeliyim?

a.Tarafınıza ulaşan ürün / ürünleriniz kargo ile gelmiş ise, kargolarınızı kontrol ederek almanızı tavsiye etmekteyiz. Kontrol ettiğiniz kargonuzda eğer ürün hasar görmüş ise lütfen kargo yetkilisine tutanak tutturarak ürünün geri gönderimini sağlayınız. Kargo tarafımıza ulaşır ulaşmaz sizlere yeni ürün kargolanacaktır. Kontrol etmeden alınan kargo kolileri / kutularının içerisinde oluşan kırık, hasar gibi sorunlardan dolayı şirketimiz sorumlu değildir.
b. Kurulum / montaj esnasında, eğer kendiniz kurulum yapıyorsanız; Parça sıralamasına dikkat etmeniz, bağlantı elemanlarının doğru yerlerine monte edilmesine, monte edilen parçaların sıkma esnasında zorlanmamasına ve eksik çıkan parçaların yerine kesinlikle başka aparat, bağlantı elemanı kullanılmamasına ( Tarafımıza bilgi verilerek bağlantı elemanlarını talep ediniz) dikkat etmeniz gerekmektedir. Beliritilen maddelerin dışına çıkıldığında üzülerek belirtmeliyiz ki garanti kapsamı dışında kalmaktadır.
c. 1 Kurulum / montaj esnasında, firmamız kurulumları gerçekleştiriyor ise ; Tarafına getirilen ürünlerin dış alanlarından darbe alıp almadığını özellikle kontrol edin. Bunların dışında eksik olan parça ve muhteviyatları tarafımıza bildiriniz.

Kargomu teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Tarafınıza ulaşan kargolarınızı kontrol ederek almanızı tavsiye etmekteyiz. Kontrol ettiğiniz kargonuzda eğer ürün hasar görmüş ise lütfen kargo yetkilisine tutanak tutturarak ürünün geri gönderimini sağlayınız. Kargo tarafımıza ulaşır ulaşmaz sizlere yeni ürün kargolanacaktır. Kontrol etmeden alınan kargo kolileri / kutularının içerisinde oluşan kırık, hasar gibi sorunlardan dolayı şirketimiz sorumlu değildir.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için çerez kullanıyoruz. Daha Fazla Bilgi