Teklifim ()
*Oluşturduğunuz teklif ile mağazalarımızdan sipariş verebilirsiniz.
Berjer
Koltuk Takımı
Koltuk Takımı
Köşe Koltuk
Köşe Koltuk
Koltuk & Kanepe
Koltuk & Kanepe
Berjer
Berjer
1-32 / Toplam 60 ürün

Berjer

Mobilya dekorasyon konusuna aşina olanlar berjer kelimesinin karşılığını tam olarak bilseler de genellikle ancak mobilya seçerken karşımıza çıkan berjerler evlerimizin neredeyse olmazsa olmazları. Bir mobilya takımı alırken illaki berjerlere gözünüz takılır. Çünkü berjer dediğimiz mobilya çeşitleri hemen her evde kendisine yer bulur. Berjer seçimi tıpkı diğer mobilyaları seçerken ki kadar kafa karışıklığına neden olabilir. çünkü tıpkı diğer mobilya takımları gibi berjer modelleri de son derece fazladır ve her zevke hitap edecek çeşitliliktedir.

Bir koltuk çeşidi olan berjer hemen her renkte üretilmektedir. Adından da anlaşılacağı üzere berjer aslında Fransız bir kelimedir. Fransız stilini de en iyi şekilde yansıttığı söylenebilir. Bu koltuğun en temel özelliği tek kişilik olmasıdır. Bu sebeple evlerin, özellikle salonların köşelerinde kendisine sıklıkla yer bulur. Hem arkasında hem de iki yanında kolçakları bulunan berjer koltuk oturuş açısından oldukça rahattır. Çünkü oturulacak yeri oldukça geniştir. Bu koltuklar renk ve tasarımı itibarı ile diğer mobilyalarla uyum sağlayabilmektedir.

Berjer koltuklar günümüzde artık bir tamamlayıcı değil ekstra bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmaktadır. özellikle kendisine özel bir köşe yapmak isteyenlerin vazgeçilmez konfor alanlarından bir tanesidir dersek yanılmış olmayız. Kitap okurken, kahve içerken, sohbet ederken kendisine ait özel bir köşesi bulunsun isteyenler için berjer koltuk idealdir. Bu tip bir koltuk bu anlamda hem dinlenme, kişinin özel alanı olma açısından hem de şık dekoratif yapısı ile önemlidir.

Berjer Modelleri

Berjer koltukların rahatlıklarından bahsetmiştik. Bu rahatlığın nereden esinlendiğine bakacak olursak tarih sahnesine bakmamız yeterli olacaktır. Koltukların esinlenilmesi Kral Louis XIV zamanına kadar uzanmaktadır. Kralın tahtından esinlenerek tasarlanmış ve rahatlığı da buradan gelmektedir. Diğer koltukların aksine daha geniş daha konforlu olmasının sebebi de burada yatmaktadır.

1800'lü yıllarda ise berjer koltuklar artık asillerin kullandığı bir eşya olarak evlere girmeye başlamıştır. Yani kraliyet saraylarından esinlenerek üretilen bu koltuklar artık Fransız halkının da vazgeçilmez ev dekorasyonu haline gelmiştir.

Hem tarihi açıdan hem de konfor açısından mobilyalar içerisinde önemli bir yerde bulunan berjer koltuklar Fransa'dan sonra tüm dünya ülkelerindeki evlerde kullanılmaya başlanmıştır. özellikle 1990'lardan sonra gelişen teknolojiyle koltuklar da zamana ayak uydurmuş ve zamanın çizgisini taşıyan tasarımlarla evlerde, salonlardaki yerini almaya başlamıştır. Günümüzde her zevke, her oda stiline uygun berjer koltuk bulmak mümkündür.

Berjer koltuğun ne olduğuna değindikten sonra biraz da bu koltuğun özellikleri ve çeşitlerinden bahsetmek gerekir. Berjer koltuklar özellikle salonlarda şık bir duruş sergilemesi ile bilinir. Örneğin oturma odası kahverengi tonlarda olan kimseler için toprak renginde berjer koltuk çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar hem sıcak kahverengi mobilyalara uyum sağlar hem de salonda estetik bir görünüm yaratır.

Arzu edenler için bir sehpa yanına yerleştirilmiş iki berjer koltuklar da söz konusudur. Bu koltuk tipleri özellikle karşılıklı kahve içip sohbet etmek isteyenler için idealdir. Berjer koltuklar pek çok farklı renklerde üretildiğinden her zevke hitap edebilir. Açık tonlarda berjer koltuklar olduğu gibi daha koyu tonlarda da berjer koltuklar söz konusudur. Berjer koltuklar salonun duvar renklerine, mobilya renklerine ya da kişinin zevklerine göre tercih edilebilir. Berjer koltuklar çok fazla çeşit ve modelde üretildiğinden evinizin genel hatları hangi renkte olursa olsun uygun berjer takımı bulmak mümkündür.

Berjer Modellerini Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Evlerin hiç şüphesiz önemli mobilya eşyaları koltuklardır. Bu sebeple koltuk seçerken son derece dikkatli olmak gerekiyor. Koltuklar eskiden zamana göre evrim geçirirlerdi. Ancak günümüzde koltuk zamansız bir eşya durumundadır. Yani kimisi 60'lar retro tarzında koltuk tercih ederken kimisi daha modern olarak 2010 modellerini tercih edebiliyor ve yıllarca evin şıklığını koruyabiliyor. Berjer koltuklar da günümüzde böyledir. Farklı renk ve tasarımlarla zamanın ruhuna en iyi şekilde ayak uydurabilmektedir. Yalnız elbette yine de berjer koltuk tercih ederken birtakım detaylara dikkat etmek gerekiyor.

Öncelikle ev dekorasyon ürünleri bir uyum gerektirir. Uyumlu bir dekorasyon evinizin çok daha şık ve zarif görünmesi anlamına gelecektir. Koltuk seçiminde tarz uyumuna dikkat etmek önemlidir. örneğin tercih edeceğiniz berjer koltuğun evdeki diğer mobilyalarla uyumlu olmasına özen gösterebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, eğer klasik tarzda bir ev dekorasyonunuz ve mobilyanız var ise modern tarzda bir berjer koltuk genel ahengi bozacaktır. Bu sebeple alacağınız berjer koltuk klasik tarzda olmalıdır.

Bunun yanı sıra evdeki renk uyumuna da dikkat etmek gerekir. Evinizin genel renkleri nedir? Açık tonlar mı, koyu tonlar mı? Renk uyumu hem göz zevkine hitap eder hem de evdeki estetik görünümü korur. Bu sebeple tercih edilecek mobilyalarda renk uyumuna da dikkat etmek mühimdir. Bazı berjer koltukların ayak bölümü açılabilir niteliktedir. özellikle rahatına düşkün olanlar için, koltukta dinlenmeyi sevenler için idealdir.

Berjer koltukların tek kişilik bir koltuk olduğunu unutmamak ve buna göre evdeki dizaynını tasarlamak gerekir. Çünkü berjer koltuk diğer mobilya ürünlerine benzemez. Tek başına dahi salonda göz kamaştırıcı bir ahenk ortaya çıkarır. Kimi zaman salonda bir çay, kahve keyfi için önemli olan berjer koltuklar kimi zaman çalışma odalarında dinlenme ve kitap okuma amacıyla kullanılabilir. Bazen bebek odasında ebeveynlerin bebekleri başında beklerken rahat etmesini sağlar, televizyon izlerken izlence keyfini ikiye katlar. Tüm bu bilgilerin ışında siz de kendinize en uygun berjer koltuğunuzu seçebilir ve evinizde kendi konfor alanınızı yaratabilirsiniz.

Berjer Fiyatları

Berjer koltuklar farklı markalarla farklı modellerle tüketici zevkine sunulmaktadır. Bu anlamda diğer tüm mobilya eşyalarında olduğu gibi bu tip koltuklarda da fiyatlar değişkenlik gösterir. Bunda marka, kalite, tek mi çift mi olacağı, desen, kumaş gibi pek çok faktör rol oynayabilir. Ancak günümüzde hemen her evde kendisine yer bulan bu tip koltuklar uygun fiyatlarla tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır. Özellikle farklı indirim ve kampanyalar dahilinde pek çok marka berjer koltuklarını görücüye çıkartmaktadır.

Berjer koltuk fiyatları nedir diye incelerseniz inişli çıkışlı bir tablo görebilirsiniz. En kalitelisinden orta kalitesine kadar farklı koltuklar görmek mümkündür. Bütçenize uygun, kaliteli bir koltuğu uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanmanız mümkündür. Farklı markaların berjer koltuk çeşitleri olduğundan bu marka ve modelleri karşılaştırabilir hem fiyat hem de kalite açısından size en uygun olanı keşfedebilirsiniz.

Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺3.695
Vesta Berjer
VESTA
Berjer
  • ₺4.925
NAKİT ₺4.420
Mona Berjer
MONA
Berjer
  • ₺5.200
NAKİT ₺4.446
Roma Berjer Gri
NAKİT ₺4.446
Roma Berjer Mavi
NAKİT ₺4.620
Poliüretan Berjer
Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺4.155
Patara Berjer
Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺4.325
Limus Berjer
KAMPANYALI NAKİT
₺4.650
Ramsey Berjer
KAMPANYALI NAKİT
₺4.735
Aston Berjer
ASTON
Berjer
  • ₺5.915
KAMPANYALI NAKİT
₺4.735
Ticino Berjer
NAKİT ₺5.100
Behram Berjer
NAKİT ₺5.228
Retro Berjer
RETRO
Berjer
  • ₺6.150
NAKİT ₺5.283
Phaselis Berjer
NAKİT ₺5.597
Nehir Berjer
NAKİT ₺5.610
Terra Berjer
TERRA
Berjer
  • ₺6.600
NAKİT ₺5.610
Perge Berjer
PERGE
Berjer
  • ₺6.600
NAKİT ₺5.665
Silver Berjer
Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺4.690
Oslo Berjer
OSLO
Berjer
  • ₺6.700
NAKİT ₺5.704
Carmen Berjer
NAKİT ₺5.729
YENİ
Lofty Berjer
LOFTY
Berjer
  • ₺6.740
NAKİT ₺5.759
Palermo Berjer
NAKİT ₺5.839
Roma Berjer + Puf Gri
NAKİT ₺5.839
Roma Berjer + Puf Mavi
NAKİT ₺5.848
Petra Berjer
PETRA
Berjer
  • ₺6.880
NAKİT ₺5.865
Artemis Berjer
NAKİT ₺5.950
Odella Berjer
Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺5.250
Safran Berjer
NAKİT ₺6.052
Santos Berjer
NAKİT ₺6.099
Tripolis Berjer
NAKİT ₺6.124
Sardis Berjer
NAKİT ₺6.205
Venezia Berjer Taba
NAKİT ₺6.205
Venezia Berjer Kahverengi