Teklifim ()
*Oluşturduğunuz teklif ile mağazalarımızdan sipariş verebilirsiniz.
Berjer
Koltuk Takımı 160x160
Koltuk Takımı
Köşe Koltuk 160x160
Köşe Koltuk
Koltuk & Kanepe 160x160
Koltuk & Kanepe
Berjer 160x160
Berjer
1-24 / Toplam 70 ürün

Berjer

Mobilya dekorasyon konusuna aşina olanlar berjer kelimesinin karşılığını tam olarak bilseler de genellikle ancak mobilya seçerken karşımıza çıkan berjerler evlerimizin neredeyse olmazsa olmazları. Bir mobilya takımı alırken illaki berjerlere gözünüz takılır. Çünkü berjer dediğimiz mobilya çeşitleri hemen her evde kendisine yer bulur. Berjer seçimi tıpkı diğer mobilyaları seçerken ki kadar kafa karışıklığına neden olabilir. çünkü tıpkı diğer mobilya takımları gibi berjer modelleri de son derece fazladır ve her zevke hitap edecek çeşitliliktedir.

Bir koltuk çeşidi olan berjer hemen her renkte üretilmektedir. Adından da anlaşılacağı üzere berjer aslında Fransız bir kelimedir. Fransız stilini de en iyi şekilde yansıttığı söylenebilir. Bu koltuğun en temel özelliği tek kişilik olmasıdır. Bu sebeple evlerin, özellikle salonların köşelerinde kendisine sıklıkla yer bulur. Hem arkasında hem de iki yanında kolçakları bulunan berjer koltuk oturuş açısından oldukça rahattır. Çünkü oturulacak yeri oldukça geniştir. Bu koltuklar renk ve tasarımı itibarı ile diğer mobilyalarla uyum sağlayabilmektedir.

Berjer koltuklar günümüzde artık bir tamamlayıcı değil ekstra bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmaktadır. özellikle kendisine özel bir köşe yapmak isteyenlerin vazgeçilmez konfor alanlarından bir tanesidir dersek yanılmış olmayız. Kitap okurken, kahve içerken, sohbet ederken kendisine ait özel bir köşesi bulunsun isteyenler için berjer koltuk idealdir. Bu tip bir koltuk bu anlamda hem dinlenme, kişinin özel alanı olma açısından hem de şık dekoratif yapısı ile önemlidir.

Berjer Modelleri

Berjer koltukların rahatlıklarından bahsetmiştik. Bu rahatlığın nereden esinlendiğine bakacak olursak tarih sahnesine bakmamız yeterli olacaktır. Koltukların esinlenilmesi Kral Louis XIV zamanına kadar uzanmaktadır. Kralın tahtından esinlenerek tasarlanmış ve rahatlığı da buradan gelmektedir. Diğer koltukların aksine daha geniş daha konforlu olmasının sebebi de burada yatmaktadır.

1800'lü yıllarda ise berjer koltuklar artık asillerin kullandığı bir eşya olarak evlere girmeye başlamıştır. Yani kraliyet saraylarından esinlenerek üretilen bu koltuklar artık Fransız halkının da vazgeçilmez ev dekorasyonu haline gelmiştir.

Hem tarihi açıdan hem de konfor açısından mobilyalar içerisinde önemli bir yerde bulunan berjer koltuklar Fransa'dan sonra tüm dünya ülkelerindeki evlerde kullanılmaya başlanmıştır. özellikle 1990'lardan sonra gelişen teknolojiyle koltuklar da zamana ayak uydurmuş ve zamanın çizgisini taşıyan tasarımlarla evlerde, salonlardaki yerini almaya başlamıştır. Günümüzde her zevke, her oda stiline uygun berjer koltuk bulmak mümkündür.

Berjer koltuğun ne olduğuna değindikten sonra biraz da bu koltuğun özellikleri ve çeşitlerinden bahsetmek gerekir. Berjer koltuklar özellikle salonlarda şık bir duruş sergilemesi ile bilinir. Örneğin oturma odası kahverengi tonlarda olan kimseler için toprak renginde berjer koltuk çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar hem sıcak kahverengi mobilyalara uyum sağlar hem de salonda estetik bir görünüm yaratır.

Arzu edenler için bir sehpa yanına yerleştirilmiş iki berjer koltuklar da söz konusudur. Bu koltuk tipleri özellikle karşılıklı kahve içip sohbet etmek isteyenler için idealdir. Berjer koltuklar pek çok farklı renklerde üretildiğinden her zevke hitap edebilir. Açık tonlarda berjer koltuklar olduğu gibi daha koyu tonlarda da berjer koltuklar söz konusudur. Berjer koltuklar salonun duvar renklerine, mobilya renklerine ya da kişinin zevklerine göre tercih edilebilir. Berjer koltuklar çok fazla çeşit ve modelde üretildiğinden evinizin genel hatları hangi renkte olursa olsun uygun berjer takımı bulmak mümkündür.

Berjer Modellerini Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Evlerin hiç şüphesiz önemli mobilya eşyaları koltuklardır. Bu sebeple koltuk seçerken son derece dikkatli olmak gerekiyor. Koltuklar eskiden zamana göre evrim geçirirlerdi. Ancak günümüzde koltuk zamansız bir eşya durumundadır. Yani kimisi 60'lar retro tarzında koltuk tercih ederken kimisi daha modern olarak 2010 modellerini tercih edebiliyor ve yıllarca evin şıklığını koruyabiliyor. Berjer koltuklar da günümüzde böyledir. Farklı renk ve tasarımlarla zamanın ruhuna en iyi şekilde ayak uydurabilmektedir. Yalnız elbette yine de berjer koltuk tercih ederken birtakım detaylara dikkat etmek gerekiyor.

Öncelikle ev dekorasyon ürünleri bir uyum gerektirir. Uyumlu bir dekorasyon evinizin çok daha şık ve zarif görünmesi anlamına gelecektir. Koltuk seçiminde tarz uyumuna dikkat etmek önemlidir. örneğin tercih edeceğiniz berjer koltuğun evdeki diğer mobilyalarla uyumlu olmasına özen gösterebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, eğer klasik tarzda bir ev dekorasyonunuz ve mobilyanız var ise modern tarzda bir berjer koltuk genel ahengi bozacaktır. Bu sebeple alacağınız berjer koltuk klasik tarzda olmalıdır.

Bunun yanı sıra evdeki renk uyumuna da dikkat etmek gerekir. Evinizin genel renkleri nedir? Açık tonlar mı, koyu tonlar mı? Renk uyumu hem göz zevkine hitap eder hem de evdeki estetik görünümü korur. Bu sebeple tercih edilecek mobilyalarda renk uyumuna da dikkat etmek mühimdir. Bazı berjer koltukların ayak bölümü açılabilir niteliktedir. özellikle rahatına düşkün olanlar için, koltukta dinlenmeyi sevenler için idealdir.

Berjer koltukların tek kişilik bir koltuk olduğunu unutmamak ve buna göre evdeki dizaynını tasarlamak gerekir. Çünkü berjer koltuk diğer mobilya ürünlerine benzemez. Tek başına dahi salonda göz kamaştırıcı bir ahenk ortaya çıkarır. Kimi zaman salonda bir çay, kahve keyfi için önemli olan berjer koltuklar kimi zaman çalışma odalarında dinlenme ve kitap okuma amacıyla kullanılabilir. Bazen bebek odasında ebeveynlerin bebekleri başında beklerken rahat etmesini sağlar, televizyon izlerken izlence keyfini ikiye katlar. Tüm bu bilgilerin ışında siz de kendinize en uygun berjer koltuğunuzu seçebilir ve evinizde kendi konfor alanınızı yaratabilirsiniz.

Berjer Fiyatları

Berjer koltuklar farklı markalarla farklı modellerle tüketici zevkine sunulmaktadır. Bu anlamda diğer tüm mobilya eşyalarında olduğu gibi bu tip koltuklarda da fiyatlar değişkenlik gösterir. Bunda marka, kalite, tek mi çift mi olacağı, desen, kumaş gibi pek çok faktör rol oynayabilir. Ancak günümüzde hemen her evde kendisine yer bulan bu tip koltuklar uygun fiyatlarla tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır. Özellikle farklı indirim ve kampanyalar dahilinde pek çok marka berjer koltuklarını görücüye çıkartmaktadır.

Berjer koltuk fiyatları nedir diye incelerseniz inişli çıkışlı bir tablo görebilirsiniz. En kalitelisinden orta kalitesine kadar farklı koltuklar görmek mümkündür. Bütçenize uygun, kaliteli bir koltuğu uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanmanız mümkündür. Farklı markaların berjer koltuk çeşitleri olduğundan bu marka ve modelleri karşılaştırabilir hem fiyat hem de kalite açısından size en uygun olanı keşfedebilirsiniz.

NAKİT ₺5.228
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺5.228
Vesta Berjer
NAKİT ₺5.695
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺5.695
Patara Berjer
NAKİT ₺5.780
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺5.780
Behram Berjer
NAKİT ₺5.980
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺5.980
Limus Berjer
NAKİT ₺6.120
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺6.120
Mona Berjer
NAKİT ₺6.146
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺6.146
Roma Berjer Gri
NAKİT ₺6.146
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺6.146
Roma Berjer Mavi
NAKİT ₺6.388
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺6.388
Poliüretan Berjer
NAKİT ₺6.673
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺6.673
Ramsey Berjer
NAKİT ₺6.792
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺6.792
Aston Berjer
NAKİT ₺6.792
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺6.792
Ticino Berjer
NAKİT ₺6.838
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺6.838
Terra Berjer
Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺6.035
Perge Berjer
NAKİT ₺6.855
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺6.855
Palermo Berjer
NAKİT ₺6.936
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺6.936
Carmen Berjer
NAKİT ₺6.970
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺6.970
Safran Berjer
NAKİT ₺7.038
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺7.038
Silver Berjer
NAKİT ₺7.140
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺7.140
Odella Berjer
NAKİT ₺7.140
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺7.140
Oslo Berjer
NAKİT ₺7.191
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺7.191
Papatya Berjer Pembe
NAKİT ₺7.191
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺7.191
Papatya Berjer Beyaz
NAKİT ₺7.221
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺7.221
Petra Berjer
NAKİT ₺7.229
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺7.229
Retro Berjer
NAKİT ₺7.251
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺7.251
Antero Berjer