Teklifim ()
*Oluşturduğunuz teklif ile mağazalarımızdan sipariş verebilirsiniz.
Yatak
Karyola Seti 160x160
Karyola Seti
Yatak 160x160
Yatak
Baza 160x160
Baza
Başlık 160x160
Başlık
1-9 / Toplam 9 ürün

Yatak

Bir insanın yaşamında bedensel fonksiyonlarını sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmesi için kaliteli bir uyku sürecini geçirmesi gerekmektedir. Kaliteli ve olması gerektiği gibi sağlıklı bir uyku süreci, insanların uykuya geçme aşamalarında ya da uyku esnasında beden gereksinimlerine uygun olmalıdır. İşte bu şekilde sağlıklı bir uyku sürecini yaşayabilmek adına uzun yıllardır farklı teknolojiler kullanılarak yatak ürünleri geliştirilmektedir.

İnsanın gün içerisinde gerçekleştirebildiği hareketleri organları ve omurgasının sağlam ve sağlıklı bir şekilde çalışmasından kaynaklandığını söyleyebilmek mümkündür. Gün içerisinde bir insanın aktif olduğu süre zarfı kapsamında gerçekleştirilen bütün bedensel ve zihinsel faaliyetler, beraberinde bir dinlenme sürecini gerektirmektedir. İşte bu dinlenme sürecinin kişinin bedenine uygun şekilde fiziksel ve zihinsel dinlenme sürecini başladığı yer yatak olarak bilinir. Bahse konu olan bu durum, teknolojinin ilerlemesiyle beraber farklı ihtiyaçlara da cevap veren ve birbirinden kaliteli, konforlu ve dayanıklı olan yatak modellerinin giderek çoğalmasına imkan tanımıştır.

Gün içerisinde insanların fiziksel aktivitelerinden ve zihinsel uğraşlarından kaynaklanan yorgunluk hissini atabilecekleri tek yer olan yatak ürünleri, Kullanıcıların boy, kilo ya da omurilik ihtiyaçlarına bağlı olarak farklı teknolojiler kapsamında geliştirmekle beraber aynı zamanda 4 mevsim rahatlıkla kullanılabilecek şekillerde de üretilmektedir.

Yatak denildiğinde akla yalnızca tek kişilik yatak ya da çift kişilik yatak gelmemelidir. Yatak ürünleri kullanıcıların ihtiyaçlarına hitap edecek şekilde özel ölçülerde de üretilebildiği gibi yüksek kalite teknolojisiyle üretilmiş olan ve iç aksamları açısından da tamamen hijyenik bir dinlenme sürecine sizleri davet etmektedir. Bu şekilde tamamen teknolojik bir mucizenin ürünü olarak üretilmekte olan üstün kaliteli yatak modelleri kullanıcıların kış aylarında sıcak ve konforlu bir uyku uyumalarını imkan tanırken yaz aylarında da serin ve rahat bir uyku ortamının yaratıcısıdır.

Bu nedenledir ki yatak modeli seçerken yalnızca bedensel ihtiyaçlarınıza odaklanmanız, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu dinlenme ve rehabilite olma sürecini de bu ihtiyaçları göz önünde bulundurarak karşılamanız getirisi çok fazla alanda olacak bir süreci gösterir. İşte bu şekilde gece dinlenmenizi sağlayacak ve gün içerisinde hiç olmadığı kadar enerjik ve sağlıklı bir hareket kapasitesine kavuşabilmek için en kaliteli ve en uygun yataklardan ihtiyacınız olan modeli seçebilmek gelecek zamanlar içerisinde vücudunuza ve bütün bir sağlık alanına yatırım yapmanız anlamına gelir.

Yatak Fiyatları

Genel olarak insanların mobilya ve mobilya türevi olan eşyaları seçerken dikkat ettikleri bazı özellikler ve etkenler bulunur. Konu yatak ürünlerine geldiğinde ise insanların dikkat etmesi gereken ve çok daha detaylı bir şekilde konuyu araştırması gereken hususlar bulunmaktadır. Ancak, konu yatak fiyatları olunca ister istemez belirli bir bütçe aralığının göze alınması gerekebilmektedir. Çünkü daha önce de bahsedildiği gibi bir yatak ürünü ne kadar kaliteli ve beden ihtiyaçlarına uygun şekilde üretiliyorsa, o ürün insanların gelecekteki sağlık durumuna da aslında bir yatırım anlamına gelmektedir.

Konuyu kısaca özetlemek gerekirse örneğin sabah uyandıktan sonra bel, sırt ya da omuz ağrısı hissediyorsanız gün içerisinde rutin olarak gerçekleştirdiğiniz bedensel hareketlerde ya da fiziksel aktivitelerde bu kısımların kronik olarak ağrı, sızı ya da sancı gibi durumların nüksetmesi meydana gelebilmektedir. Bu durumda söylenebilir ki tercih edilen yatak ürünü, kişinin ihtiyaçlarına uygun olmak bir tarafa aslında kişinin hayatını oldukça kalitesiz bir noktaya doğru götürmekte birinci rolü üstlenmektedir. İşte bu gibi durumları yaşayan kişiler, kendilerine en uygun olan ve kaliteli bir şekilde üretilmiş olan yatak modelleri arasından en uygun olan ürünü tercih edebilecekleri gibi aynı zamanda özel ölçüler ya da farklı ebatlarda üretilen ve kişilerin tercihlerine bağlı olarak farklı özelliklere de sahip olan çeşitli tercihlerde bulabilmektedirler.

Ev eşyası alırken, bazı ürün grupları kapsamında tasarrufa gidebilmek ya da uygun fiyatlı olan ürünleri tercih edebilmek anlaşılabilir bir durum olabilir. Örneğin yemek odası takımı seçerken bütçe aralığını düşürebilmek için konsol ya da vitrin gibi ürünlerden vazgeçebilmek hayati bir sonuca neden olmayabilir. Ancak söz konusu durum yatak modelleri ya da yatak ürünleri açısından ele alınamayabilir. Çünkü uyku süreci esnasında omuriliğin, omurganın ve genel olarak bütün bir vücudun rahat edebilmesi ve uyku kalitesinin maksimum seviyelerde elde edilmesi kişinin genel olarak fiziksel aktivitelerini etkileyebildiği gibi aynı zamanda zihinsel olarak da sağlık durumunu pozitif ya da negatif şekillerde etkileyebilmektedir.

Bu nedenle yatak modelleri üzerinden bir tercihte bulunacağınız zaman yatak fiyatları sizleri aldatmamalıdır. Kişilerin farklı ihtiyaçlarına bağlı olarak farklı teknolojiler kullanılarak üretilen ortopedik yataklar, 4 mevsim kullanılabilen yataklar çift kişilik yatak ya da tek kişilik yatak gibi farklı model ve ürünler kullanıcıların bütçelerine bağlı olarak değişiklik gösterebildiği gibi aynı zamanda üretim esnasında kullanılan teknolojiler ve hammaddeler gibi özellikler kapsamında da değişiklik gösterebilir. Yatak fiyatları açısından belirlemiş olduğunuz bütçeleri farklı yatak özelliklerine bağlı olarak esnek edebilme imkanına mutlaka göz atmanız tavsiye edilir.

Genellikle ürün reklamları ya da sağlıklı yaşam gibi tavsiyeler veren metinler ya da bilgilendirici bültenlerde yer alan antibakteriyel olan yatak modelleri de insan sağlığı açısından oldukça önemli bir konuma sahiptir. Çünkü bir insan ortalama olarak gün içerisinde 8 saat gibi bir süre zarfını yatak üzerinde geçirmektedir. Hal böyle olunca istenmeyen mikroorganizmalar, bakteriler gibi dış etmenler insanların uyku süreci boyunca aktif hale gelebilmektedir. İşte bu gibi istenmeyen durumlardan kaçınan bilmek için de antibakteriyel özellikleri bulunan ve hatta hava geçirgenliği fazla olan kumaş özelliklerine sahip yatak modelleri kullanıcılar tarafından tercih edilebilmektedir. Benzer bir şekilde yatak kumaşı için terletmeyen, üşütmeyen ya da alerji gibi istenmeyen durumlara sebebiyet vermeyen modeller de yine yatak modelleri açısından tercihleri konu olabilmektedir.

Yukarıda oldukça detaylı bir şekilde açıklanmış olan bütün konu başlıkları ele alındığı vakit yatak fiyatları aralıklarının oldukça farklı seviyelerde gelişebileceği gözler önüne serilmektedir. Burada önemli olan temel mesele kullanıcıların kendi bedenlerini iyi tanımaları, uyku esnasında nasıl bir uyku tecrübesi yaşamak istediklerini iyi bilmeleri ve hijyen açısından da kendilerine en uygun yatak modelleri arasından tercih yapabilmeleri önemlidir. Detaylı bir şekilde bahsedildiği gibi yatak fiyatları aralıklarını belirleyen birçok farklı konu ve özellik bulunmaktadır. Bir de dayanıklı ve sağlığınıza iyi gelecek olan yatak modelini tercih ettiğinizde gelecek yıllar içinde sağlığınıza yatırım yapacağınızı göz ardı etmemeniz gerekir.

Kaliteli ve Uygun Yatak Modelleri

Gün içerisinde insanların kaybetmiş olduğu enerji seviyesinin büyük bir kısmı gece boyunca kaliteli bir uyku sürecinde yerine eklenir. Her gün bir gün yeni bir güne başlarken kaliteli ve dinç bir şekilde uyanmanın anahtarı ise uygun yatak modelini tercih etmekten geçmektedir. Peki herkesin kendine göre tercih edebileceği hatta kişiselleştirilmiş yatak tecrübesinden bahsedebilmek mümkün müdür? Bu sorunun cevabı kesinlikle kişisel olarak bir yatak tecrübesinin elde edilebileceği şeklinde verilebilir.

İnsanların sağlıklı bir şekilde hayatlarını devam ettirebilmeleri ve her gün hayatlarına sıfırdan başlayan bilmelerinin anahtarı sağlıklı bir uyku uyumaktan geçmektedir. Gece boyunca sürekli uyanmak, uyku esnasında rahatsız hislere sahip olmak, yine gece boyunca terlemek ya da üşümek gibi fiziksel etkenler deliksiz bir uyku uyumanın önündeki en büyük engellerden biri olarak karşımıza çıkabilir. İşte vücudun tamamen dinlenmeye ayrıldığı bu süreçte aralıklı olarak uyumak zihni dinlendirme dediği gibi, aynı zamanda beden üzerinde de olumsuz bir takım sonuçları ertesi güne taşımaktadır. Bu gibi durumlar yaşandığı takdirde ise aslında kişilerin kaliteli ve uygun bir yatak modeline ihtiyaç duyduğu gün gibi ortadadır.

Yatak modelleri olarak farklı bütçe aralıklarına sahip olan kişiler için en uygun modeller yine burada bulanmaktadır. Çünkü özellikle kullanıcıların bütçeleri baz alınarak ve piyasadaki en kaliteli ve en dayanıklı yatak ürünlerine ulaşabilmeniz adına çeşitli teknolojik gelişmelerle beraber kalite standartları sürekli olarak yüksek tutulmaktadır. Dahası yatak modelleri olarak ister tek kişilik yatak ister çift kişilik yatak olsun fark etmeksizin, her bütçeye uygun ve tamamen insan sağlığını ön plana alan farklı modeller burada bulunmaktadır.

Dahası çeşitli bel rahatsızlıkları olan, boyun ya da omuz gibi rahatsızlıkları olan kişiler için özel olarak geliştirilmiş dolgu süngerler ile beraber özel bir denge hassasiyeti güdülerek geliştirilen yatak modelleri tamamen herkesin bu ürünlere ulaşabilmesi adına en uygun bütçeler ile kullanıcılara sunulmaktadır. Bu durumda tamamen bedensel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak ve aralıksız bir uyku yaşayabilmeniz için ihtiyacınız olan farklı özelliklere göre geliştirilmiş olan yatak modellerinden istediğinizi gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Tam Full Ortopedik Yatak Modelleri

Bir yatak ürününün kalitesi son zamanlarda ortopedik olup olmamasıyla ölçülen bir özellik olarak ele alınabilmektedir. Özellikle son yıllarda insanların yaşam tarzının büyük bir oranda değişikliğe uğraması nedeniyle insanlarda ilerleyen süreçlerde meydana gelen bazı fiziksel sıkıntılar karşımıza çıkabilmektedir. Geçmiş yıllarda insanlar fiziksel olarak daha aktif bir hayat tarzına sahip oldukları için gece uyudukları uyku kalitesi buna bağlı olarak daha yüksek seviyelerde ilerlemekteydi. Ancak günümüze gelindiğinde insanlar daha çok masa başı işlerde ve hareketsiz bir yaşam tarzında yaşamaya devam ettikleri için çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak duruş bozuklukları, omurga kaynaklı kronik ağrılar ya da benzer fiziksel sıkıntılar sık sık gündeme gelebilmektedir.

Her ne kadar insan gün içerisinde fiziksel olarak çok fazla aktif olmasa da uyku vakti geldiğinde bedenini ve zihnini dinlendirmek için kaliteli bir yatak üzerinde aralıksız bir uyku uyumak zorundadır. İşte bu gibi bir ihtiyaç kaliteli ve ortopedik olan bir yatak modeli tarafından karşılanmadığı takdirde o yatak ürünü gün içerisinde kullanıcının sağlık durumunu olumsuz seviyede etkileyen en önemli faktörlerden biri olarak karşımıza çıkabilir.

Yukarıda bahsedildiği gibi yatak modelleri insanların omurilik gereksinimlerini karşılayabilecek şekilde üretilmeye başlanmıştır. Özellikle yüksek kalite teknolojisi kullanılarak üretilen ortopedik yatak modelleri farklı ölçülere bağlı olarak üretilebilmektedir. Ortopedik olarak kullanıcıların tercihlerine sunulan yatak modelleri ek özelliklere sahip olmasıyla beraber de yatak fiyatları açısından farklı seviyelere çıkabilmek olasıdır. Bu durumda kullanıcıların çift kişilik yatak ya da tek kişilik yatak tercihlerine bağlı olarak tercih edilebilecek olan ortopedik yatak modelleri farklı mevsim özellikleri ve kumaş detayları da eklendiğinde tam olarak insanların ihtiyacı olan aralıksız uyku keyfini yaşatabilecek olan tek byatak ürünü olarak karşımıza çıkar.

Tek ve Çift Kişilik Yatak Çeşitleri

Kullanıcıların yatak modelleri açısından genellikle iki tercihi bulunabilmektedir. Bahse konu olan bu her iki tercihten birisi tek kişilik yatak ya da çift kişilik yatak modeli olarak karşımıza çıkar. Ancak çift kişilik yatak ya da tek kişilik yatak modelinden bahsetmeden önce belirtmekte fayda vardır ki kişilerin taleplerine göre ya da piyasada üretilen ürünlere göre bazı özel yatak ebatlarının da yine piyasada bulunabildiği bilgisinin altı çizilmelidir. Özellikle çocukların ya da gençlerin kullanabileceği tek kişilik yatak modeli, standart özelliklere sahip olabilmektedir. Bunun temel nedeni bahsi konu olan bu yatak ürününün yalnızca tek bir kişinin kullanıyor olması ve ortalama olarak belirli bir kilo aralığının ve boy standardının karşılanıyor olmasıdır.

Ancak söz konusu durum çift kişilik yatak modeline geldiğinde ise şartlar tamamen değişebilir. Çünkü, bu yatak ürünü iki kişi tarafından kullanılmaktadır. Doğal olarak aynı yatak üzerinde iki farklı kişinin yatıyor olması, yatak üzerinde belirli bir denge sisteminin oturmuş olmasını gerektirmektedir. Farklı kilo ve boy özelliklerine sahip olan kişilerin kullanacağı bu yatak ürünü, kişilerin bedensel olarak ihtiyaç duyduğu yasak tasarımını da mutlaka içerisinde barındırmalıdır. Yani ortopedik özelliklere sahip olmakla beraber aynı zamanda farklı kumaş özelliklerini barındırmasıyla bir gün sağlık açısından oldukça uygun bir yatak ürünü olarak ele alınabilir.

Genel olarak yatak modelleri açısından çift ya da tek kişilik ürünler fark etmeksizin, en kaliteli dolgu ürünleri kullanılarak ve en hassas dengeleme mekanizması ele alınarak üretilen bu ürünlerde kullanıcıların beklentileri ve kaliteli bir uyku sürecini yaşayabilmeleri için gerekli olan bütün özveri gösterilmektedir. Dolayısı ile sağlıklı bir bedene ve zihne sahip olabilmek, enerjik bir aktivite oranına çıkabilmek için mutlaka doğru yatak modelleri araştırılmalıdır. Bu durumda da ihtiyaç duyulan ürünler tercih edilerek geleceğe yatırım yapılarak, sağlıklı bir uyku süreci yaşanabilir.

Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺3.545
Madrid Yatak
Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺3.880
Madrid Extra Yatak
Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺4.175
Comfort Yatak
Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺4.990
Smart Yatak
Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺5.090
Efes Yatak
Efes Yatak
  • ₺6.785
Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺6.440
Majesty Yatak
Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺6.765
Bluenight Yatak
Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺6.820
Oxford Yatak
Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺9.855
YENİ
Genetics Yatak