Teklifim ()
*Oluşturduğunuz teklif ile mağazalarımızdan sipariş verebilirsiniz.
Zigon Sehpa
Orta Sehpa 160x160
Orta Sehpa
Yan Sehpa 160x160
Yan Sehpa
Zigon Sehpa 160x160
Zigon Sehpa
Anasayfa > Sehpa > Zigon Sehpa
1-24 / Toplam 148 ürün

Zigon Sehpa

Halk arasında yan sehpa olarak da bilinen zigon sehpalar neredeyse her evde olmazsa olmaz eşyalar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. İç içe geçmiş küçük sehpa gruplarından oluşan bu sehpalar hem şıklık hem de pratiklik açısından oldukça kullanışlıdır. Evlerin demirbaşları arasında yer alan zigon sehpalar iş yerlerinde de oldukça sık kullanılan mobilya çeşitlerindendir. Bir çok farklı malzeme kullanılarak üretilen zigon sehpalarda her tarza ve zevke uygun modeller bulmak mümkündür.

İç içe geçen genellikle üç veya 5 farklı boyutta sehpadan oluşan zigon sehpalar her tarza ve her bütçeye uygun modelleriyle salon ve oturma odalarının vazgeçilmez parçasıdır. Zigon sehpalar, özellikle misafirler geldiğinde ikramlıkları sunmak için ya da kitap, içecek gibi kişisel eşyalara ek alan sağladığı ve ev dekoruna estetik bir dokunuş kattığı için oturma odalarında, yatak odalarında, misafir odalarında hatta bahçelerde ve teraslarda da sıklıkla kullanılmaktadır.

Birçok farklı çeşidi olan zigon sehpalar misafir ağırlamayı seven bir millet olarak ülkemizde çok fazla kullanılan mobilyalar arasında yer almaktadır. Misafirleri ağırlarken kolaylıkla kullanılabilmesi, yer değiştirilebilir olması, ikramlıkların hızlı servis edilmesi açısından tercih edilen zigon sehpalar geçmişten günümüze farklı tasarımlarla modernize edilmiş ve müşterilerin beğenisine sunulmuştur.

Farklı tasarım ve renklerde zigon sehpalar ev hanımlarının işini kolaylaştırırken dekoratif açıdan da oldukça şık bir görüntü de sağlar. Ufak detaylarla bulunduğu ortamın dekorasyonunda farklılık yaratmak isteyenler için oldukça kullanışlı bir seçenek olan zigon sehpalar farklı tasarımlarıyla ve birkaç küçük dekoratif aksesuarla evlerinizin tarzını değiştirebilir. Geçmişte fiskos sehpaların yerini alan zigon sehpaların üzerinde abajur, vazo, mum, çiçek gibi dekoratif aksesuarlar kullanılabilir

Genellikle kanepenin veya koltukların yanına yerleştirilen zigon sehpalar yemek yerken de rahatlıkla kullanılabilir.

Her bütçeye uygun zigon sehpa modelleri bulunmaktadır. Mobilya sektöründe geniş ürün yelpazesine sahip olan zigon sehpaların fiyatları kullanılan malzeme, tasarım, marka ve işçiliğe göre farklılık göstermektedir. Örneğin, ahşap zigon sehpalar ile MDF zigon sehpalar, malzeme kalitesi ve dayanıklılığındaki farklılıklardan dolayı farklı fiyat aralıklarına sahiptir.

Metal, cam ve aynalı zigon sehpalar tasarım açısından daha dikkat çeken modeller olduğu için fiyat skalası olarak ahşap zigon sehpalara göre daha yüksek olabilmektedir. Aynalı zigon sehpalarda işçilikte ön planda olduğu için fiyat aralığı doğru orantıda değişmektedir.

Zigon sehpaların fiyatlarını belirleyen diğer bir faktörde mobilyanın markasıdır. Mobilya sektöründe belli bir ün kazanmış ve isim yapmış olan markaların fiyatları diğer tanınmamış markalara göre farklılık göstermektedir. Daha az bilinen markalarda daha uygun fiyatlı zigon sehpalara ulaşılabilmektedir. Zigon sehpaların işlevselliği de fiyatları etkilemektedir. Ek özelliklere ve çekmecelere sahip tasarımlı zigon sehpalar klasik modellere göre daha yüksek fiyatlandırılabilir.

Hem ucuz hem de kaliteli zigon sehpalara ulaşmakta mümkündür. Birçok marka ve bir çok farklı model olması seçenekleri arttırmakta ve her bütçeye ve zevke uygun mobilyaya ulaşımı da kolaylaştırmıştır.

Evlerde ve iş yerlerinde sıkça kullanılan zigon sehpaların kaliteli malzemeden tercih edilmesi uzun ömürlü olması açısından da dikkat edilmesi gereken konulardandır.

Zigon Sehpa Modelleri

Kullanım amaçlarının yanı sıra bulunduğu ortama ufak estetik dokunuşlarla farklı bir hava katan zigon sehpalar birbirinden farklı model ve tarzlarda her zevke ve bütçeye uygun seçeneklerle karşımıza çıkmaktadır. Genel olarak kanepe ya da koltuk takımlarının yanında ev ortamında kullanılan zigon sehpalar iş yerlerinde de oldukça sık tercih edilen mobilyalar arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Hem kullanılan malzeme açısından hem de tasarımsal açıdan birçok farklı zigon sehpa modelleri vardır. Zigon sehpalarda seramik, akrilik, ahşap, metal ve mermer gibi birçok malzeme kullanılmaktadır. Sehpaların malzemeleri ve tasarımları, bireylerin kişisel tercihlerine ve kullanıldığı ortamın tarzına göre değişiklik göstermektedir. Zigon sehpa modelleri şu şekilde sıralanabilir;

Ahşap zigon sehpa modelleri, birçok ev ve iş yerinde diğer modellere göre daha sık tercih edilen sehpalar arasında ilk sırada yer alır. Bulunduğu ortama hem doğallık hem de sıcaklık katan ahşap zigon sehpalar daha uzun ömürlü ve dayanıklı olması açısından da müşterilerin ilgi odağıdır. Ancak ahşap zigon sehpa tercih edilecekse dikkat edilmesi gereken birkaç unsur vardır. Bunlardan ilki kullanılan malzemenin kaliteli ve dayanıklı olmasıdır.

Metal zigon sehpa modelleri, son dönemlerde teknolojinin de mobilya sektöründe giderek gelişmesi ile ortaya çıkan modern ve trend tarzda dekorasyonla birlikte evlerde ve iş yerlerinde de sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. Metal zigon sehpalar dayanıklı olmaları açısından da müşterilerin beğenisini kazanmaktadır. Metal sehpalar dekoratif açıdan da oldukça şık bir görüntü sağlamaya yardımcı olur.

Cam zigon sehpa modelleri de estetik açıdan oldukça şık bir görüntüye sahip olduğu için dekorasyon meraklılarının ilk tercihleri arasında yer alır. Cam zigon sehpalar, genellikle siyah veya şeffaf olarak iki seçenekle karşımıza çıkmaktadır. Metal ayaklarla birleştiğinde ortama farklı bir hava katan cam zigon sehpalar kolay temizlenmesi açısından da avantajlıdır.

Tasarımsal olarak da farklı modeller ile karşımıza çıkan zigon sehpalar tek ayaklı ya da iki veya üç ayaklı seçeneklerle de müşterilerin tercihine sunulmaktadır. Tek ayaklı modeller hem kullanım açısından hem de dekoratif olarak daha sık tercih edilen modellerdir.

Klasik modellerin yanı sıra tekerlekli zigon sehpalarda bulunmaktadır. Tekerlekli zigon sehpalar bir yerden bir yere hareket ettirilebildiği için oldukça kullanışlı bir modeldir. Tekerlekli zigon sehpalar dekoratif açıdan hoş bir görüntü yaratmadığı için genellikle iş yerlerinde tercih edilen modeller arasındadır.

Zigon sehpalar arasında yuvarlak, kare ve dikdörtgen modellerde bulunmaktadır. Yuvarlak modeller ev ve iş yerlerinde sıkça tercih edilen zigon sehpa çeşitleri arasında yer almaktadır. Hem estetik açıdan hem de kullanım açısından dikkat çeken bu model diğer modellere göre daha modern çizgilere sahiptir. Kare zigon sehpalar ise hem daha şık hem de daha işlevsel bir modeldir.

Çekmeceli zigon sehpa modelleri ise işlevselliğe önem veren ve depolama alanına ihtiyaç duyan müşterilerin sıklıkla tercih ettiği modellerdir. Çekmeceli şifonyerler genellikle iş yerlerinde daha fazla kullanılmaktadır.

Oldukça fazla çeşide sahip zigon sehpa modellerinde her tarza ve bütçeye uygun bir seçenek bulmak mümkündür.

Zigon Sehpaların Önemi ve Kullanımı

Yaşam alanlarında kullanılmak üzere tasarlanan ve çok farklı çeşit ve modelleri bulunan zigon sehpaların hem dekoratif olması hem de işlevsel olması nedeniyle neredeyse birçok evde ve iş yerinde tercih edilen mobilyalar arasında yer almaktadır. Hemen hemen her evde bulunan zigon sehpalar diğer sehpa modellerine göre daha uygun fiyatlı olması açısından da sıkça tercih edilmektedir

Çok yönlü mobilyalar arasında ilk sıralarda gelen zigon sehpalar en önemli avantajlarından biri yerden tasarruf sağlayan tasarımlara sahip olmasıdır. Bu özellikle küçük alanlarda ve sınırlı zeminlerde oldukça önemlidir. İç içe geçen farklı boyutlarda sehpalar olarak tasarlanan sehpalar mevcut alanı en verimli şekilde kullanımı üst düzeye taşırken daha düzenli ve dağınık olmayan bir görüntüye ulaşmaya da katkı sağlar.

Zigon sehpaların bir diğer avantajlı özelliği de kolay taşınabilir olması ve yeniden düzenleme kolaylığıdır. Genel olarak ağır olmayan zigon sehpalar kolaylıkla farklı bir ortama taşınabilir. Kalabalık bir misafir grubu ağırlandığında veya farklı bir odada sehpaya ihtiyaç duyulduğunda zahmetsizce taşınıp hareket ettirilebilir. Aynı zamanda zigon sehpaların bu özelliği ev veya iş yeri dekorasyonunda değişiklik yapılmak istediğinde diğer ağır eşyalar gibi uğraşmaya gerek kalmadan alanınızı kullanmanıza yardımcı olur.

Zigon sehpalar birçok alanda kullanıma oldukça uygun mobilyalardır. Genellikle evlerde salon ve oturma odalarında kullanılan bir eşya olarak görülse de iş yerlerinde, dış mekanlarda ya da terasta aynı işlevlerde kullanılabilir.

Geçmişten günümüze her evde yerini alan ve modası asla geçmeyen zigon sehpalar hem kullanım kolaylığı açısından, hem işlevsellik, hem de dekoratif açıdan oldukça önemli mobilya parçaları arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Her zevke ve tarza göre birçok farklı zigon sehpa bulunması müşterilerin tercihleri konusunda da avantaj sağlamaktadır.

Zigon sehpalar bahçe ve teras gibi dış mekanlarda da kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır. Ancak dış mekanda kullanılan zigon sehpaların malzemesi hava koşullarına uygun olarak seçilmelidir. Dış cephede kullanılacak olan zigon sehpalar ahşap tercih edilirse herhangi bir ıslanma durumunda yüzeyde kabarmalar ve deformeler meydana gelebilir. Metal zigon sehpa modelleri dayanıklılık açısından dış mekanda kullanıma daha uygun bir tercih olacaktır.

Zigon Sehpa Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev ve iş yerlerinin olmazsa olmaz mobilya çeşitleri arasında yer alan zigon sehpalar hem işlevsellik açısından hem de dekorasyon açısından oldukça fazla tercih edilmektedir. Zigon sehpa alırken diğer mobilya çeşitlerinde de olduğu gibi dikkat edilmesi gereken en önemli etken kaliteli ve kullanışlı olmasıdır. Hem çok sık kullanılması açısından hem de sürekli olarak yeri değiştiriliyor olmasından kaynaklı deforme olma ihtimali diğer mobilyalara göre daha yüksek olan zigon sehpalarda kullanılan malzeme dayanıklı olmalıdır.

Ahşap, meşe, ceviz, ladin ya da çınar gibi malzemeler kullanılarak elde edilen zigon sehpalar yıpranmaya, deformeye ve aşınmaya karşı daha dayanıklı olmasının yanı sıra kullanıldığı ortama da sıcak ve zamansız bir görünüm katabilir. Ham ahşap kullanılarak üretilen zigon sehpaların dış yüzeyinin de canlı ve parlak olması önemli detaylar arasında yer alır.

Zigon sehpalarda kullanılan malzeme aynı zamanda temizlik ve bakım açısından da oldukça önemlidir. Çeşitli yiyecek ve içeceklerin ikramında kullanılan zigon sehpalar daha sık temizlik gerektirdiğinden deforme ve hasara daha dayanıksız olabilir. Bu faktörler dikkate alınarak uygun ve dayanıklı malzemelerden elde edilen zigon sehpaları tercih etmek uzun süre kullanım açısından önemlidir. Ahşap temizliği diğer malzemelerin temizliğine göre özen gerektiren detaylara sahiptir. Ahşap bir zigon sehpa direk olarak su ile temizlenirse mobilya üzerinde deformeler meydana gelebilir. Bu tür mobilyalarda ahşap temizleyici ürünler tercih etmek uzun ömürlü kullanım açısından önemli bir detaydır.

Zigon sehpaların dekorasyona da büyük katkıları vardır. Farklı renk ve tasarımlarda zigon sehpalar bulunduğu ortamın havasını tamamen değiştirebilir. Örneğin siyah renkli bir zigon sehpa bulunduğu modern ve spor bir hava katarken, ahşap ve oymalı zigon sehpalar daha ağır ve klasik bir hava katmaktadır. Zigon sehpa seçerken bulunduğu ortamın tarzı ve dekorasyonuna uyumlu olmasına dikkat etmek bütünlük sağlamak açısından önemlidir.

Zigon sehpa seçerken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri de sehpanın ölçüleridir. Zigon sehpalar bulunduğu konuma uygun boyutlarda tercih edilmelidir. Oturma odası gibi küçük alanlarda kullanılacak olan zigon sehpaların boyutunun büyük olması bulunulan ortamı daraltabilmektedir. Küçük alanlarda daha işlevsel ve yer kaplamayan zigon sehpalarda tercih etmek daha doğru bir karar olacaktır.

Zigon sehpalar tasarım açısından farklılık gösterdiği gibi renk açısından da farklılık göstermektedir. Birçok farklı renkte zigon sehpa üretilmektedir. Zigon sehpa seçimi yaparken oturma odasında bulunan diğer mobilyaların veya salonda bulunan diğer mobilyaların renkleri ile uyumlu olmasına dikkat etmek dekorasyon açısından oldukça önemlidir.

Zigon Sehpa ile Oturma Odası Düzenlemesi Nasıl Yapılır?

Evlerde en çok vakit geçirilen yer olan oturma odalarının dekorasyonu ve düzeni oldukça önemlidir. Tüm günün yorgunluğunun atıldığı ve genellikle televizyon karşısında keyifli vakit geçirilen oturma odalarında çok fazla eşya kullanılmaması aynı zamanda daha sakin ve huzurlu bir ortam sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

Oturma odalarında genellikle orta sehpa yerine alandan tasarruf etmek için zigon sehpalar tercih edilmektedir. Koltuk yanında kullanılan zigon sehpalar çok fazla yer kaplamazken işlevsel açıdan da oldukça da kullanışlı olan mobilya çeşitleri arasında ilk sırada gelmektedir.

Zigon sehpalar dekoratif açıdan çok dikkat çeken mobilyalar arasında olmasa da üzeri bir masa gibi kullanılabilir bir mobilya olması açısından önemlidir. Zigon sehpaların üzerinde çerçeve, vazo, biblo, çiçek, mum ya da dekoratif herhangi bir aksesuar kullanarak oturma odasında hoş bir izlenim yaratılabilir.

NAKİT ₺1.900
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺1.900
Alyans Zigon Sehpa - CYS
NAKİT ₺2.002
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺2.002
Patara Zigon Sehpa
NAKİT ₺2.695
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺2.695
Dünya Zigon Sehpa Gümüş CYS-39
NAKİT ₺2.695
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺2.695
Dünya Zigon Sehpa Siyah CYS-40
NAKİT ₺2.805
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺2.805
Dünya Zigon Sehpa Gold CYS-38
NAKİT ₺3.098
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺3.098
Çubuklu Zigon Sehpa - CYS
NAKİT ₺3.107
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺3.107
Kum Saati Zigon Sehpa Gümüş CYS-72
NAKİT ₺3.107
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺3.107
Kum Saati Zigon Sehpa Siyah CYS-73
NAKİT ₺3.107
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺3.107
Sırma Zigon Sehpa Siyah CYS-177
NAKİT ₺3.205
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺3.205
Sırma Zigon Sehpa Silver CYS-176
NAKİT ₺3.230
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺3.230
Sembol Zigon Sehpa Siyah CYS-152
NAKİT ₺3.234
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺3.234
Kum Saati Zigon Sehpa Gold CYS-71
NAKİT ₺3.234
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺3.234
Sırma Zigon Sehpa Gold CYS-175
Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺2.335
Verona Zigon Sehpa
NAKİT ₺3.332
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺3.332
Sembol Zigon Sehpa Silver CYS-151
NAKİT ₺3.366
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺3.366
Sembol Zigon Sehpa Gold CYS-150
NAKİT ₺3.460
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺3.460
Safir Zigon Sehpa
NAKİT ₺3.625
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺3.625
Mimoza Zigon Sehpa Siyah CYS-98
NAKİT ₺3.727
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺3.727
Küpeli Zigon Sehpa Siyah CYS-79
NAKİT ₺3.732
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺3.732
Grena Zigon Sehpa Siyah
NAKİT ₺3.736
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺3.736
Mimoza Zigon Sehpa Gümüş CYS-97
NAKİT ₺3.774
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺3.774
Mimoza Zigon Sehpa Gold CYS-96
NAKİT ₺3.829
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺3.829
Zen Zigon Sehpa Siyah CYS-188
NAKİT ₺3.842
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺3.842
Küpeli Zigon Sehpa Gümüş CYS-78