Teklifim ()
*Oluşturduğunuz teklif ile mağazalarımızdan sipariş verebilirsiniz.
Koltuk Takımı
Koltuk Takımı 160x160
Koltuk Takımı
Köşe Koltuk 160x160
Köşe Koltuk
Koltuk & Kanepe 160x160
Koltuk & Kanepe
Berjer 160x160
Berjer
Anasayfa > Oturma Odası > Koltuk Takımı
1-32 / Toplam 44 ürün

Koltuk Takımı

Her evin olmazsa olmaz mobilyalarının başında koltuk takımı gelir. Koltuk takımı bir evin şıklığını, albenisini ve ahengini gösteren en temel eşyadır. Pek çok farklı koltuk takımı modeli ve markasından bahsetmek mümkündür. Koltuk takımı çeşitleri zamana göre trende göre farklı model ve renklerde üretilmekte, tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır. Herkesin beğeni ve zevki farklı olduğundan herkese uygun modelde koltuk takımı söz konusudur. özellikle üretici firmalar bu konuda geniş bir yelpazede üretim yapmaktadır. Bu bağlamda her zevkin yanında her bütçeye uygun koltuk takımı söz konusu olacaktır.

Koltuk Takımı Çeşitleri

Koltuk takımı ister tasarım olsun ister renk olsun çok geniş seçeneklerde sunulmaktadır. Salon ve oturma odasına alabileceğiniz farklı tarzlarda koltuk takımı görebilirsiniz. Koltuk takımı bir dekorasyon ürünü olduğundan odanın büyüklüğü, diğer eşyalarla renk uyumu ve bütünlüğü gibi durumlar göz önüne alınarak seçilmelidir. Stil, tamamen kişinin kendi beğenisi ile alakalıdır. Klasik bir koltuk takımı seçebileceğiniz gibi daha modern çizgilerde koltuk takımı seçmeniz de mümkündür.

Oturma odanızda ve salonunuzda kullanacağınız koltuk takımı farklı renklerde üretilmektedir. Koltuk tercih ederken renk seçimini mutlaka önemsemek gerekir. Evinizin genel çehresi ve eşyalarınızın rengine uygun bir takım tercih ederseniz eviniz çok daha uyumlu ve şık görünecektir. Lacivert, bordo, gri, füme, beyaz, mor gibi pek çok renk söz konusudur. Burada önemli olan evinizde uyum sağlayacak bir renk olmasıdır.

Tercih edeceğiniz koltuk takımı konfor açısından da önemlidir. Çünkü yoğun bir günün ardından rahatlamak ve doğal olarak koltuğunuzda rahat etmek isteyeceksiniz. Koltuk konforu kişiye göre değişiklik gösterebilir. Yani kimisi daha sert koltuk tercih ederken kimisi nispeten daha yumuşak koltukları seçebilir. Yerden yükseklik, oturum yumuşaklığı, yastık pozisyonu, oturma alanı genişliği gibi farklı kriterler bu noktada söz konusu olabilmektedir.

Yumuşak süngerden üretilmiş koltuk takımı konfor açısından epey avantajlıdır. Ancak bazı kişiler yumuşaklıktan pek hoşlanmaz. Onlar için ise daha sert oturma yüzeyi olan koltuklar da vardır. Burada önemli olan kişinin kendi konforunu iyi bilmesi ve ona göre tercihte bulunmasıdır. Koltuğun yerden yüksekliği de başka bir kriterdir. Farklı boylardaki ev halkı için farklı seçenekler vardır. Çok uzun boylu birisi nispeten yerden daha yüksek bir koltukta oturmak isteyecektir.

Yerden yükseklik özellikle oturma alışkanlığı açısından önemlidir. Açılanma ne kadar geniş olursa kişinin ileride duruş bozukluğu yaşaması da o kadar mümkün olur. Bu sebeple koltuk seçerken kişinin kendi boyunu iyi hesap etmesi ona göre bir tercihte bulunması gerekir. Diz ve kalça eklemlerinden 90 dereceye yakın bir açılanmaya dikkat edebilirsiniz.

Koltuk takımı içerisinden tercih yaparken kaliteden taviz vermemeye özen gösterebilirsiniz. Koltuk takımı gibi mobilyalar uzun vadede kullanılan ev eşyalarıdır. Eğer kalitesiz bir koltuk takımı sahibi olursanız zamanla renginde solmalar, aşınmalar, yıpranmalar görülebilir. Her ne kadar yapı itibarı ile sağlam olsa bile koltuklar görünüm açısından kötü bir manzara ortaya çıkarabilir. Bu sebeple koltuk takımı seçimlerinde iskelet, döşeme, kumaş ve sünger kalitesi mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Koltuk kalitesinden bahsetmişken iskelet kalitesinden de mutlaka bahsetmek gerekir. Bir koltuğun iskelet kalitesi onun uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabileceği anlamına gelir. Sağlam yapılı koltuklar sizlere yıllarca dayanacak ve herhangi bir sorun çıkartmayacaktır. Koltukların sünger kalitesi ise değişkenlik gösterebilir niteliktedir. Eğer koltukların süngerleri yeterli kalitede değil ise koltuğun oturma zemini zamanla çökecektir. Bu da kişiyi sadece rahatsız etmekle kalmayacak bel ağrısı sorunlarına da kapı açacaktır.

Koltukların kolay temizlenebilmesi de önemlidir. Leke bırakmayan, kolay bir şekilde süpürge makinesi ile temizlenebilen koltuklar oldukça işlevsel olmakla beraber sizin de işinizi kolaylaştıracaktır. Koltukların temizlenme işlemi genellikle silerek olur. Ayrıca yıkama makinesi ile de koltuklarınızı rahat bir şekilde temizleyebilirsiniz. Silerek koltuk temizleme esnasında zamanla koltukta aşınma olabilir. Bu sebeple koltuk kumaş kalitesi son derece önemlidir.

Koltuk Takımı Kumaşı Nasıl Olmalı?

Koltuk takımının kalitesini gösteren bir diğer önemli unsur da koltuğun kumaşıdır. Koltuk kumaşı ne kadar kaliteli olursa rengi o kadar kalıcı olacaktır ve herhangi bir solma yapmayacaktır. Koltuk takımı alırken kumaş kalitesini mutlaka artı parantez olarak incelemeniz önerilir. Koltuklar sürekli kullanılan eşyalar olduğundan leke ve solma gibi durumlar son derece tehlikelidir. Özellikle zaman içerisinde lekelerin kalıcı olması gibi bir risk faktörü de vardır.

Bir koltuk sürekli temizlemeyi gerektireceğinden kısa bir süre içerisinde özellikle bez ile temizleme esnasında yıpranmalar söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle insanlar koltukları sağlam olsa bile yeni bir koltuk arayışına girebilmektedir. Koltuk kumaşının kısa sürede yıpranmaması için mutlaka koltuk takımı alırken temizlemeye dayanıklı ibaresini görmeniz önerilir. Peki, dayanıklı koltuk kumaşları hangileri diye soracak olursanız bunlara kadife ya da tay tüyü kumaş olarak cevap verebiliriz.

Çok ince koltuk kumaşları lekelerin zor çıkmasına sebebiyet verdiği gibi çok çabuk yıpranır ve solar. Koltuk kumaşı tercihinde pamuk ve yün oranı yüksek çeşitlere yönelmenizde fayda olacaktır. Ayrıca çabuk temizlenen koltuk kumaşı yanı sıra lekeyi göstermeyen çiçekli, farklı desenli kumaşlar da tercih edilebilir. Özellikle evde küçük çocuğu olanlar bu tipte kumaşları daha çok tercih edebiliyor.

Görüldüğü gibi pek çok farklı modelde, renkte ve kalitede koltuk takımı ve koltuk çeşidinden bahsetmek mümkündür. Burada marka-kalite-fiyat dengesinin iyi bir şekilde oranlanması önemlidir. Kaliteli koltuk takımı maliyetli olabilir ancak uzun vadede kullanışlı olacağından size daha büyük bir avantaj sağlayabilir. Bu sebeple koltuk takımını özellikle karşılaştırma yöntemi ile daha sağlıklı bir şekilde seçebilirsiniz.

NAKİT ₺20.055
Nehir Koltuk Takımı 3+1
KAMPANYALI NAKİT
₺23.185
Ramsey Koltuk Takımı
Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺21.935
Vesta Koltuk Takımı
KAMPANYALI NAKİT
₺23.690
Ticino Koltuk Takımı
KAMPANYALI NAKİT
₺23.690
Aston Koltuk Takımı
Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺24.435
Patara Koltuk Takımı
NAKİT ₺28.410
Silver Koltuk Takımı
Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺25.415
Limus Koltuk Takımı
NAKİT ₺28.984
Terra Koltuk Takımı
NAKİT ₺30.234
Santos Koltuk Takımı
NAKİT ₺31.789
Carmen Koltuk Takımı
Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺27.720
Perge Koltuk Takımı
NAKİT ₺34.088
Palermo Koltuk Takımı
NAKİT ₺34.229
Artemis Koltuk Takımı
NAKİT ₺34.782
Venedik Koltuk Takımı
NAKİT ₺35.530
Mona Koltuk Takımı
NAKİT ₺35.564
YENİ
Lofty Koltuk Takımı
NAKİT ₺35.657
Lyon Koltuk Takımı
NAKİT ₺36.005
Best Koltuk Takımı
NAKİT ₺36.269
Softy Koltuk Takımı
NAKİT ₺37.060
Behram Koltuk Takımı
Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺32.950
Bolera Koltuk Takımı
NAKİT ₺37.825
Odella Koltuk Takımı
NAKİT ₺38.709
Venezia Koltuk Takımı
Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺34.500
Safran Koltuk Takımı Taba & Antrasit
Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺34.500
Safran Koltuk Takımı Krem & Antrasit
Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺32.690
Oslo Koltuk Takımı
NAKİT ₺39.792
Aprilla Koltuk Takımı
NAKİT ₺41.148
Rio Koltuk Takımı
NAKİT ₺41.267
YENİ
Palmira Koltuk Takımı
NAKİT ₺41.517
Ela Koltuk Takımı
NAKİT ₺43.350
YENİ
Almira Koltuk Takımı