Teklifim ()
*Oluşturduğunuz teklif ile mağazalarımızdan sipariş verebilirsiniz.
Oturma Odası
Koltuk Takımı 160x160
Koltuk Takımı
Köşe Koltuk 160x160
Köşe Koltuk
Koltuk & Kanepe 160x160
Koltuk & Kanepe
Berjer 160x160
Berjer
Anasayfa > Oturma Odası
1-32 / Toplam 65 ürün

Oturma Odası

Oturma odası, salon mobilyaları evin adeta direğini oluşturan ana eşyalardır. Çünkü bir misafirimizi ağırladığımız ya da dostlar, arkadaşlarla görüştüğümüz özel bir yerdir. Doğal olarak burada bulunan mobilyalar, aksesuarlar da bu anlamda önemlidir. Salon dekorasyonunun en önemli ayağı mobilyalardır. Salon ve oturma odanıza alacağınız takımlar ne kadar süslü, gösterişli ve albenili olursa o kadar ev güzel bir atmosfere sahip olacaktır.

Oturma odası takımları özellikle sık sık eve ziyaret kabul ediyorsanız çok daha önemli bir konu haline gelir. Bu anlamda seçilecek oturma odası takımları yine ziyaretçi kapasitesi düşünerek tercih edilmelidir. Misafirlerinizi ağırlamak adına konfora ekstra özen göstermeniz gerekir. Bu nedenle oturma odası takımı ya da salon takımı alırken rahatlığa son derece dikkat edilmelidir.

Oturma odaları için günümüzde tek parçalı farklı kreasyonlarda koltuklar söz konusu olabiliyor. Bunun yanında birkaç parçadan oluşan daha kapsamlı oturma grupları elbette mevcut. Eğer eve sık ziyaretçi kabul ediyorsanız bir bütünlük olması açısından birkaç parçadan oluşan oturma odası koltuk takımı düşünebilirsiniz. Oturma odası grupları şık bir kanepe, tekli koltuk ve sandalyelerden oluşabilir. çok farklı türde ve tarzda oturma odası grupları olduğundan bu tamamen ihtiyaca ve zevke göre değişecektir.

Oturma odası gruplarında elbette misafirlerinize bir şeyler ikram edeceğiniz sehpa ya da servis masaları da önemli bir ayrıntıdır. Pek çok evde ayrı bir yemek odası yoktur. Bu nedenle misafirlerinize şık ikramlar yaparken bu gibi ufak ve dekoratif masalardan faydalanabilirsiniz. Bazı oturma odası gruplarında servis masası ya da sehpalar da gruba dahil edilmektedir. Bu sayede daha kapsamlı bir takım almış olursunuz.

Her Tarza Uygun Oturma Odası Modelleri

Az önce de dediğimiz gibi her tarza ve her ihtiyaca göre oturma odası grubu bulunmaktadır. Evinizin atmosferi, eşyalarınız, dekorasyonlarınızın rengi hemen her türlü detay alacağınız oturma odası grubunu seçmenizde etkili olacaktır. Oturma odası gruplarında pek çok farklı renk seçeneği söz konusudur. Eğer evinizin genel tonları açık ise daha koyu renkler tercih edebilirsiniz. Bunun yerine daha ferah ve işlemeli koltuk grupları da oldukça revaçtadır.

Farklı markalar farklı renk ve ebatlarda koltuk grupları üretmektedir. Bu modellerden hangisini seçeceğiniz evinizle ve sizin zevkinizle ilgili olacaktır. Büyük bir eve sahipseniz nispeten birkaç parçadan fazla oturma gruplarını tercih edebilirsiniz. Bunun yanında küçük bir daireye sahipseniz daha minimal oturma grup modellerine bakabilirsiniz. İder Mobilya olarak hemen her türlü zevk ve eve uygun oturma odası gruplarını tüketicilerimizle buluşturmaktayız.

Oturma Odası Satın Alırken Hangi özelliklere Dikkat Edilmeli?

Oturma odası grubu satın alırken pek çok önemli detayı göz önünde bulundurmak gerekir. Sadece sevilen bir renk ya da zevke hitap eden bir model değil. Evin genel çehresini de göz önüne almak önemlidir. Oturma odaları salonlara oranla daha küçük olduğundan buralarda göze hitap etmesi yerine rahatlığına önem göstermelisiniz. Örneğin çekirdek bir aile için oturma odasına L koltuk bile yerleştirilebilir. Bu tamamen odanın kapasitesi ve sizin ihtiyacınızla ilgilidir.

Eğer oturma odanızın tavanı yüksekse aydınlatmayı oda geneline yaymak zordur. Bu sebeple oturma grubunu daha açık tonlarda tercih edebilirsiniz. Oda geniş olduğundan ferah olarak kabul edersek mat, dokulu kumaşlarla üretilmiş olan oturma grubu odayı çok daha estetik gösterecektir. Eğer oturma odası alçak tavana sahip ise daha yoğun ve sıcak bir atmosfer olması adına ahşap yoğunluklu bir oturma odası takımı seçilebilir. Alçak tavanlı olmasının yanı sıra oturma odası küçük ise ve kalabalık görüntü rahatsızlık verecekse pek çok minimal tasarım oturma odası grubu bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesini seçerek odayı en verimli şekilde dekore etmek mümkündür. Ayrıca ayakları ve sırtı yüksek olamayan koltuk tercih ederek odanın basıklığını da engellemiş olursunuz.

Dar bir oda söz konusu ise burada da yine minimal bir yaklaşıma gidilebilir. İkili koltuklar ve ortaya konacak sehpa bu dar alanı en iyi şekilde kullanmaya yardımcı olabilir. Dar odalarda berjer gibi koltuklar yerine odayı en az şekilde kaplayacak minimal mobilyalar tercih edilebilir. Bunlar hem daha şık duracak hem de dar olan odayı daha fazla sıkışık göstermeyecektir.

Geniş oturma odalarında ise seçenekler çok daha fazladır. Hem konforlu hem de odaya uygun koltuk takımı bu odalar için uygundur. İster yüksek ister alçak koltuklar tercih edilebilir. Bununla beraber orta sehpa ile odanın daha ferah bir konuma getirilmesi sağlanabilir. Oturma odası en çok zaman geçirilen yaşam alanı olduğu için buradaki detaylara uygun bir tercih yapılabilir. Mesela oturarak televizyon izlemek, oyun oynamak ya da kitap okumak için köşe koltuklarından faydalanmak mümkündür. Bununla beraber köşe koltuklarının yanına alınacak sehpalar da oldukça işlevsel olacaktır.

Oturma odası bizim işten ya da okuldan geldikten sonra rahatlama alanımız olduğundan oturduğumuz koltuğun şık olduğu kadar rahat olması beklenir. Genellikle hemen her oturma odasında televizyon ünitesi bulunmaktadır. Bu televizyon ünitelerinin oturma gruplarıyla uyumlu olması da oturma odası açısından önemlidir. Bir bütünsellik yakalamak için oturma gruplarına uygun televizyon üniteleri tercih edilebilir.

Oturma Odası Fiyatları

İhtiyaca göre seçilecek oturma odası grupları farklı fiyatlarla tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır. Alacağınız oturma grubundaki adet, kalite, marka gibi faktörler fiyatların da değişmesine neden olacağından bu noktada fiyat karşılaştırması yaparak hem beğeniye hem eve hem de bütçeye en uygun oturma odası grubunu bulmak kolaylaşacaktır. İder Mobilya olarak sizlere oturma odası gruplarında hemen her bütçeye ve zevke uygun seçenekler sunmaktayız. Hemen inceleyerek siz de hayallerinizdeki oturma odası takımına sahip olabilirsiniz.

NAKİT ₺20.055
Nehir Koltuk Takımı 3+1
KAMPANYALI NAKİT
₺23.185
Ramsey Koltuk Takımı
Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺21.935
Vesta Koltuk Takımı
KAMPANYALI NAKİT
₺23.690
Ticino Koltuk Takımı
KAMPANYALI NAKİT
₺23.690
Aston Koltuk Takımı
Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺24.435
Patara Koltuk Takımı
NAKİT ₺28.410
Silver Koltuk Takımı
Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺25.415
Limus Koltuk Takımı
NAKİT ₺28.984
Terra Koltuk Takımı
NAKİT ₺30.234
Santos Koltuk Takımı
NAKİT ₺31.789
Carmen Koltuk Takımı
Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺27.720
Perge Koltuk Takımı
NAKİT ₺34.088
Palermo Koltuk Takımı
NAKİT ₺34.229
Artemis Koltuk Takımı
NAKİT ₺34.782
Venedik Koltuk Takımı
NAKİT ₺35.530
Mona Koltuk Takımı
NAKİT ₺35.564
YENİ
Lofty Koltuk Takımı
NAKİT ₺35.657
Lyon Koltuk Takımı
NAKİT ₺36.005
Best Koltuk Takımı
NAKİT ₺36.269
Softy Koltuk Takımı
NAKİT ₺37.060
Behram Koltuk Takımı
Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺32.950
Bolera Koltuk Takımı
NAKİT ₺37.825
Odella Koltuk Takımı
NAKİT ₺38.709
Venezia Koltuk Takımı
Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺34.500
Safran Koltuk Takımı Taba & Antrasit
Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺34.500
Safran Koltuk Takımı Krem & Antrasit
Oran Badge
KAMPANYALI NAKİT
₺32.690
Oslo Koltuk Takımı
NAKİT ₺39.792
Aprilla Koltuk Takımı
NAKİT ₺41.148
Rio Koltuk Takımı
NAKİT ₺41.267
YENİ
Palmira Koltuk Takımı
NAKİT ₺41.517
Ela Koltuk Takımı
NAKİT ₺43.350
YENİ
Almira Koltuk Takımı