Teklifim ()
*Oluşturduğunuz teklif ile mağazalarımızdan sipariş verebilirsiniz.
Çocuk & Genç Odası
Çocuk & Genç Odası Takımı 160x160
Çocuk & Genç Odası Takımı
Çocuk & Genç Odası Gardırop 160x160
Çocuk & Genç Odası Gardırop
Çocuk & Genç Ranza-Karyola-Baza 160x160
Çocuk & Genç Ranza-Karyola-Baza
Arabalı Yatak 160x160
Arabalı Yatak
Çocuk & Genç Komodin-Şifonyer 160x160
Çocuk & Genç Komodin-Şifonyer
Çalışma Masası ve Ünite 160x160
Çalışma Masası ve Ünite
Anasayfa > Çocuk & Genç Odası
1-24 / Toplam 66 ürün

Genç Odası

Evde eğer bir genç yaşıyorsa onun odasında bulunan her bir detay onun gençliğine hitap etmelidir. Genç bir insana alınacak yatak odası takımı standart yatak odası kalıplarından biraz daha farklı olmalıdır. Çünkü gençlerin yaşam alanları tıpkı onların tarzı gibi olmalı yani enerjik ve aktif olmalıdır. Genç odalarına özel tasarımlar, mobilya modelleri pek çok kişinin zevkine hitap edebilecek niteliktedir.

Her bir genç odaları takımı farklı eşyalar içerebilir ancak temelde birkaç eşya vardır ki bunlar yatak odası takımının olmazsa olmazıdır. Gençler kendi odalarında sadece yatmazlar. Ders çalışır, eşyalarını ya da hobi ürünlerini masalarına koyar kısaca burada zaman geçirirler. Bu sebeple tercih edilecek genç odaları takımı da tüm bunlar gözü önüne alınarak seçilmelidir.

Genç Odaları Takımı Modelleri

Farklı markalar farklı genç odaları takımı modeli üretmektedir. Bu da seçenek konusunda hiçbir şekilde zora düşülmeyeceği anlamına gelmektedir. Genç odaları takımı içerisinde karyola ya da baza, dolap, çalışma masası gibi pek çok kalem ürün bulunur. Kaliteli bir yatak ve çalışma masası uzun vadede iş görecektir. Genç odalarının en büyük özelliği gençlerin enerjisini de yansıtmasıdır. Genç odaları için belirli bir çizgi tanımlamak yanlış olabilir. Çünkü her gencin zevki farklı olduğu gibi her genç kendi zevkine uygun olarak bir oda tasarlayabilir.

Genç odalarında artık eski trendler geride kaldı. Yani çocukluktan çıkan gençler için artık mavi ya da pembe gibi seçenekler pek söz konusu olmaz. Çocukluktan çıkıp büyümeye başlayan gençler için daha komplike ve asil renkler tercih edilebilir. Bu noktada gençlerin kendi zevki doğrultusunda bir renk ve model seçmesi gerektiği esastır. Ayrıca genç odalarında bulunan çalışma masası da farklı işlevselliklere sahip olabilir. Kimi gençler daha sadece masaları tercih ederken kimi gençler daha fazla çekmece ve gözü bulunan masaları tercih edebiliyor.

Bazı genç odaları takımlarında şifonyer ve komodin gibi dekorasyon ürünleri de bulunmaktadır. Bu parçalar dekorasyonu tamamladığı gibi ortama ahenk kazandırmasıyla da öne çıkar. Örneğin yatağın hemen yanına konacak, yatakla bir bütün oluşturan komodin üzerine kişisel eşyalar rahatlıkla konabilir.

Oldukça da işlevsel olan komodin genel olarak da bir doluluk göstergesi olacaktır. Arzu edilirse üstüne bir de şık lamba konabilir. Komodin çekmeceleri ayrıca çorap, çamaşır gibi malzemelerin de konabileceği bir yer olarak oldukça işlevseldir.

Genç Odaları Takımı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Modern bir çizgide genç odaları takımı isteyen kişiler için pek çok farklı renk ve desende, özellikte seçenekler söz konusudur. Gençler genellikle kendilerini, kendi zevklerini yansıtan çizgide yatak odası takımlarını tercih ederler. Daha renkli dinamik ve enerjik genç odaları takımı seçenekleri söz konusudur. Genç odaları takımı seçerken çocuğun kendi tarzına uygun olmasına özen gösterilmelidir. Çok geniş yelpazede genç odaları takımı seçenekleri söz konusu olduğundan bunlar arasında genç kişinin ilgisini çekebilecek nitelikte mutlaka bir ürün bulunacaktır.

Genç odaları eğer geniş ise buradaki enerji dolaşımı da bir o kadar rahat olacaktır. Yani oda tıklım tıkışık değil aksine rahat olmalıdır. Oda küçük bile olsa fazla eşyadan kaçınmalı ve daha minimal çizgide genç odaları takımı tercih edilmelidir. Önceden odayı ölçmek, hangi eşyanın nereye konacağına dair notlar almak büyük ölçüde işleri kolaylaştıracağından bunun yapılması önerilir. Bu ebatlara göre seçilecek genç odaları takımı eşyaları hem yer sorunu çıkarmayacak hem de odanın çizgisine uygun olacaktır.

Genç odaları takımı seçerken elbette kişinin tarzı, odanın büyüklüğü gibi etkenler söz konusudur ancak bir nokta daha var ki o da es geçilmemelidir. O da eşyaların işlevselliğidir. Kişinin ihtiyacı doğrultusunda depolama alanı seçmesi odanın ferahlığı ve rahatlığı açısından önemlidir. Örneğin yeterli derecede çekmece, dolap olması gibi. Bununla beraber ders çalışma alanının büyüklüğü, ekstra konacak eşyaların kaplayacağı yer gibi konuları da göz önünde bulundurmak gerekir.

Genç odalarında temel olan gençlerin rahat etmesi, odayı en işlevsel şekilde kullanabilmesidir. Hareket özgürlüğü kısıtlanan bir odada eşyalar ne kadar kaliteli ne kadar kullanışlı olursa olsun hiçbir anlam ifade etmeyecektir. Gençlerin hobilerine zevklerine vakit ayırabilecekleri bir alan genişliği söz konusu olmalıdır. Mobilya seçimi yaparken çalışma masasıyla bu hobi eşyalarını muhafaza edebileceği nitelikte eşyaların da olmasına özen göstermeniz yararınıza olacaktır.

Genç Odaları Takımı Fiyatları

Genç odaları takımı seçerken çocuğun odası ile uyumlu ve bir o kadar kullanışlı olmasının altını çizdik. Ancak bunlar elbette biraz da maliyetle ilgili. Genç odaları modelleri arasında seçim yaparken tasarımla beraber kullanım avantajları ayrıca maliyeti de düşünerek hareket etmelisiniz. Bir genç odaları takımının kalitesi arttıkça maliyeti de buna oranla artacaktır. Ancak unutmamak gerekir ki kalite ve maliyet arttıkça ürünün ömrü de bir o kadar uzayacaktır.

Genç odaları takımı fiyatları birbirinden farklılık gösterir. Ancak eğer biraz maliyetli bir tercihte bulunur kaliteli malzemeyi tercih ederseniz yıllar boyunca güvenle kullanım sağlayabilirsiniz. Kaliteli malzeme, kaliteli işçilik ile ortaya çıkan genç odaları takımları ilk etapta maliyetli gibi gözükse de zamana karşı kıyasladığınızda büyük avantaj sağlayacaktır. Kaliteden taviz vermeyerek uzun vadede çok daha kullanışlı bir takıma sahip olabilirsiniz.

Bir genç, gününün yarısını odasında geçirdiği için bu oda onun bir yaşam alanı olacaktır. Bu sebeple genç odaları takımı hem gözüne hoş gelmeli hem kullanışlı olmalı hem de uzun vadede sürdürülebilir olmalıdır. Bu sebeple genç odaları takımı seçerken her bir kalemi doğru bir şekilde hesaplamak ve en doğru tercihi yapmak gerekir. Çok fazla renk, model, tasarım ve parça tercihi söz konusu olduğundan detaylı bir araştırma, karşılaştırma yaparak en doğru genç odaları takımı bulmak mümkündür.

NAKİT ₺7.438
Pearl Genç Odası Ranza
NAKİT ₺7.438
Turbo Genç Odası Ranza
NAKİT ₺7.438
Pixy Genç Odası Ranza
NAKİT ₺11.771
Princess Genç Odası Takımı
NAKİT ₺22.782
Nice Genç Odası Takımı
NAKİT ₺23.629
Bambu Genç Odası Takımı
NAKİT ₺25.006
Latte Genç Odası Takımı
NAKİT ₺24.271
YENİ
Natura Genç Odası Takımı
NAKİT ₺25.350
YENİ
Nova Genç Odası Takımı
NAKİT ₺27.187
Santos Genç Odası Takımı
NAKİT ₺26.949
Bianca Genç Odası Takımı
NAKİT ₺27.755
City Genç Odası Takımı
NAKİT ₺30.373
Victoria Genç Odası Takımı
NAKİT ₺31.892
Marina Genç Odası Takımı
NAKİT ₺36.743
Sarissa Çocuk Odası Takımı
NAKİT ₺36.840
Atlantis Genç Odası Takımı
NAKİT ₺37.084
Victoria Bebek Odası Takımı
NAKİT ₺29.995
YENİ
Mocca Genç Odası Takımı
NAKİT ₺34.891
YENİ
History 3 Kapaklı Genç Odası Takımı
NAKİT ₺34.891
YENİ
Retro Genç Odası Takımı
NAKİT ₺35.226
YENİ
Aura Genç Odası Takımı
NAKİT ₺37.314
Lotus Genç Odası Takımı