Teklifim ()
*Oluşturduğunuz teklif ile mağazalarımızdan sipariş verebilirsiniz.
Mutfak Masası
Yemek Odası Takımı 160x160
Yemek Odası Takımı
Konsol 160x160
Konsol
Yemek Masası 160x160
Yemek Masası
Mutfak Masası 160x160
Mutfak Masası
Sandalye 160x160
Sandalye
Bench 160x160
Bench
Anasayfa > Yemek Odası > Mutfak Masası
1-7 / Toplam 7 ürün

Mutfak Masası

Mutfak masası mutfak dekorasyonunun en önemli parçası olarak öne çıkar. Mutfak masası mobilyalar içerisinde ne sık kullanılan üründür. Bu sebeple de önemli bir yere sahiptir. Salondaki, odanızdaki bir masada belirli bir zaman geçiriyor olabilirsiniz ama mutfak masası hem yemek yapmak hem de yemek yemek her gün belirli saatlerde kullanılan bir üründür.

Mutfak masasında sadece yemek yapmak ya da yemek yemek değil aynı zamanda bir şeyler içmek, sohbet etmek ve toplantı yapmak da mümkündür. Bu sebeple pek çok işlevi olan ve en sık kullanılan masanın mutfak masası olduğunu söylemek mümkün olacaktır.

Mutfak masası sadece bu işlevsellikleri ile değil, mutfağa hayat veren bir ürün olarak da öneme sahiptir. Mutfak masası mutfakta çalışanlara büyük bir pratiklik sağlar. Özellikle mutfakta planlı bir şekilde çalışmak isteyenler için mutfak masası önemlidir. Mutfak masası seçerken kişiler hayal ettikleri mutfağı gözlerinin önüne getirir ve öyle seçim yaparlar. Bu sebeple de mutfak masası tercihi farklı bir yerdedir.

Mutfak Masası Modelleri

Mutfak masaları evde en sık kullanılan eşyalardan bir tanesi olduğu için alırken pek çok unsuru göz önünde bulundurmak gerekiyor. Hemen herkesin kahvaltısını, öğle ve akşam yemeğini yediği mutfak masası ayrıca arkadaşlarla sohbet edip bir şeyler içtiğimiz yer olduğu için de kişilerde farklı bir yerde bulunuyor. Mutfak masası seçerken ise hem şekil hem uyum hem de kullanışlılığı göz önüne alınması gerekiyor.

Örnek vermek gerekirse mutfağınız için klasik bir dekorasyon düşünüyorsanız dört ve iki kişilik kare mutfak masalarını tercih edebilirsiniz. Bu masalar hem az yer kaplar hem de minimal şık bir görünüm sağlar. Sade renkleri olabileceği gibi daha canlı renklere sahip çeşitleri de bulunmaktadır.

Ahşaptan tezgâha sahip olan mutfak masası çeşitleri bir süredir popülerliğini koruyan bir masa. Bu masanın zamansız bir tarzsa sahip oluşu ve kapak ve çekmecelerle kullanım kolaylığı sağlaması çoğu ailenin tercihini bu yönde etkileyebiliyor. İskandinav stilindeki mutfak masaları ise sandalye ve metal ayaklı masa şeklinde tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Özellikle modern tarzda büyük ilgi çeken bu masalar kalitesi ile ön plana çıkıyor. Masanın üzerine ise ihtişamını daha da arttıracak ışıklandırmalar konabiliyor.

Bir diğer masa türü ise yuvarlak türde olan masalardır. Yuvarlak stildeki masalar ayrıca modern tasarıma sahip sandalyelere sahiptir. Eğer keskin çizgilere sahip bir masa istemiyor ve daha yumuşak hatları tercih ediyorsanız bu tip bir masa işinizi oldukça görecektir. Yuvarlak mutfak masa çeşitleri özellikle küçük mutfaklara da rahat bir şekilde sığabildiğinden insanlar tarafından sıklıkla tercih edilebiliyor.

Kare masalar ise iki kişilik masalar olarak oldukça kullanışlı. Hem alanı fazla daraltmayan hem de uzun vadede kullanışlı bu masalar ile mutfağınızda güzel bir dekorasyon sağlayabilirsiniz. Özellikle ince uzun mekanları değerlendirme adına bu tip masaları tercih edebilirsiniz. Siyah, beyaz ya da kontrast renkleri bir araya getiren bu masa çeşitleri hem işlevselliği hem de göze hitap edişi ile ayrı bir yerde duruyor.

Duvara yapışık masalar ise mutfak alanını daraltmayan yemek masalarıdır. Hem modern bir çizgide hem de kullanışlı bir stile sahip olarak öne çıkıyor. Bar şeklindeki masalar ise yine modern bir çizgiyi yansıtıyor ve ortamı daraltmak istemeyenler için ideal bir seçenek oluyor. Bu masa sandalyeler özellikle uzun kafelerde, büfe ve barlarda gördüğümüz stilde oluyor ve estetik bir algı ortaya çıkarıyor.

Mutfak Masası Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Mutfak masası seçerken pek çok özellik söz konusu olur. Ebatları, rengi, mutfağa uyumu gibi nitelikler göz önünde bulundurulur. Mutfaktaki ağırlıklı renklere uygun olarak bir mutfak masası seçtiğinizde çok daha bütünleyici bir görünüm sağlamanız mümkün olur. Mutfak dolapları ile aynı renk tonlarında seçilecek mutfak masası genel renk bütünlüğü açısından da önemli olacaktır.

Alacağınız mutfak masası bu seçeneklerden hangisi olursa olsun önemli olan sizin mutfağınıza uyum sağlaması ve mutfaktaki işinizi kolaylaştırması olacaktır. Genelde sade, gösterişsiz ama işlevsel olarak bilinen mutfak masaları evin genel hat ve çizgilerine uyumlu olması ile ön plana çıkmaktadır. Mutfak masası seçerken evinizin, mutfağınızın stili, renkleri, dokusu son derece önemli bir rol oynar. Bu sebeple seçenekleri değerlendirirken bu gibi özellikleri de göz önünde bulundurmalısınız.

Mutfakta kaç kişi olacak, evin stili ne tarzı ne büyüklüğü ne kadar, diğer mobilyalarla uyumu ne gibi detayları göze alarak tercih yaparsanız ileriye dönük olarak uzun vadede en iyi şekilde verim alabilirsiniz. Mutfak masasını sadece yemek yenilen bir platform olarak görmezseniz, genel estetiğine ve uyuma dikkat ederseniz en iyi seçimi yapabilirsiniz. Mutfakta tıpkı diğer bütün odalarda olduğu gibi bütünlük son derece önemlidir. Masanızı seçerken bu bütünlüğü gözden kaçırmamalısınız.

Mutfak Masası Fiyatları

İder Mobilya olarak sizlere farklı stillerde ve çizgilerde mutfak masası çeşitleri sunuyoruz. Diğer mobilya çeşitlerinde olduğu mutfak masası fiyatları da kendi içerisinde değişkenlik göstermektedir. İder Mobilya'da her zevke, bütçeye ve mutfağa hitap eden mutfak masası çeşitlerini inceleyebilir ve zevkinize en uygun masayı tercih edebilirsiniz. Mutfak masası fiyatları hem kullanılan malzemesine hem de işçiliğine göre farklılık gösterebilir. Boyut, tasarım gibi etkenler de fiyatlar üzerinde etkilidir. Ancak İder Mobilya olarak biz her bütçeye uygun geniş bir koleksiyon sunuyor ve bu son model masalardan herkesin yararlanmasını arzu ediyoruz.

Hem renk hem boyut hem de modellerini detaylı bir şekilde inceleyebileceğiniz mutfak masaları kaliteli uzun vadede ihtiyacınızı karşılayacak şekilde üretilmekte ve siz tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır. Hemen incelemeye başlayarak siz de mutfağınıza ve bütçenize en uygun masayı bulabilirsiniz.

NAKİT ₺11.285
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺11.285
Letoon Mutfak Masası Takımı 70x110
NAKİT ₺12.135
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺12.135
Letoon Açılır Mutfak Masası Takımı
NAKİT ₺3.145
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺3.145
Letoon Mutfak Masası 70x110
NAKİT ₺3.995
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺3.995
Letoon Açılır Mutfak Masası
NAKİT ₺17.850
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺17.850
Modest Masa TG-230
NAKİT ₺17.000
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺17.000
Bugger Masa TG-232
NAKİT ₺35.700
Akbank ve Kuveyt Türk'e
6 Taksite Kadar - ₺35.700
Moment Masa TG-233