Teklifim ()
*Oluşturduğunuz teklif ile mağazalarımızdan sipariş verebilirsiniz.
Komodin
Yatak Odası Takımı 160x160
Yatak Odası Takımı
Gardırop 160x160
Gardırop
Karyola 160x160
Karyola
Şifonyer 160x160
Şifonyer
Komodin 160x160
Komodin
1-15 / Toplam 15 ürün

Komodin

Yatak odalarının olmazsa olmazları arasında olan ve dekorasyonun bütünleyici bir parçası olan komodin kişisel eşya ve aksesuarlar için oldukça kullanışlı bir mobilya parçasıdır. Hem işlev olarak hem de estetik açıdan hizmet vermek amacıyla üretilen komodinler yatak odalarına şık bir hava katmaktadır.

Bir veya iki çekmeceden oluşan ve üzeri bir masa gibi kullanılabilen komodinler oldukça kullanışlı bir mobilya çeşididir. Çekmeceleri kişisel eşyaları depolamak için kullanılırken üzerinde de yine aynı şekilde kişisel eşyalar muhafaza edilir. Uykuya geçmeden önce kitap okumak veya kişisel bakımları tamamlamak için gereken tüm eşyaları (lamba, çalar saat, krem, kalem vb.) yine uygun bir şekilde yerleştirerek kullanabilme imkanı da sunar.

Çok uzun yıllardır evlerde özellikle yatak odalarında vazgeçilmez bir parça olan komodin geçmiş yıllarda sadece kıyafetleri ve kişisel eşyaları saklamak ve muhafaza etmek için portatif dolap ve sandıklar olarak tasarlanmışken günümüzde dekoratif amaçlı olarak farklı tasarımlarla zenginleştirilerek mobilya sektöründe yer edinmiştir.

İşlevselliği dışında dekoratif açıdan da evlerde oldukça sık kullanılmaya başlanan komodinler ufak dokunuşlarla bulunduğu ortama bambaşka bir hava katabilmekte. Üzerinin masa gibi kullanılabilmesi dekoratif eşyalarla ortamda şık ve hoş bir izlenim oluşturmaya katkı sağlayabiliyor.

Komodin dekorasyonu küçük bir ayrıntı gibi görünse de yatak odalarında dikkat çeken eşyalar arasında bulunuyor ve yatağın her iki tarafında da yer aldığı için önemli parçalar arasında geliyor. Örneğin komodin üzerine yerleştireceğiniz küçük bir çerçeve ve aydınlatma komodin üzerinde hoş bir görüntü sağlamanıza yardımcı olurken aynı zamanda bulunduğunuz ortamı aydınlatmaya da katkı sağlar. Ancak seçeceğiniz aydınlatmanın yatak odasının tarzına uygun ve uyumlu olması da küçük ama önemli ayrıntılar arasında yer almaktadır. Yine komodin üzerinde küçük bir bitki de odaya farklı bir hava katabilir. Her ortamda olduğu gibi yatak odasında da dekorasyon da sadelik her zaman daha çok tercih edilmektedir. Komodin üzerinde yapılacak ufak dokunuşlarda da sadelikten yana olmak ve çok fazla eşya kullanmamak hem daha şık hem de daha düzenli bir görüntü yaratacaktır.

Komodin dekorasyonunu tamamlayan diğer bir faktörde yatak odasının duvar rengidir. Yatak odasında kullanılacak olan renk hem komodin rengi seçerken hem de üzerinde yapacağınız dekorasyonda size yardımcı olacaktır. Düz bir renk seçilecekse duvarlarda bir tablo ya da ayna kullanarak komodin dekorasyonunu güçlendirmeye katkı sağlanabilir.

Aynı zamanda komodinin bulunduğu duvarda düz bir renk yerine desenli bir duvar kağıdı da tercih edilebilir. Bu seçim dekorasyonda büyük bir farklılık yaratırken komodin üzerinde kullanacağınız aydınlatma ile de daha hoş bir görüntü elde etmeye destek olur.

En Şık Komodin Modelleri ve Çeşitleri

Neredeyse her evde bulunan ve yatak odalarının demirbaşlarından biri olarak kabul edilen komodinler birçok kişi tarafından şifonyerle karıştırılmaktadır. İkisinin de ana amacı eşya depolamak ve onları muhafaza etmek olsa da tasarımsal olarak iki farklı mobilya çeşididir. İki üründe çekmecelidir ancak şifonyer komodine göre daha fazla çekmece ve bölmelere sahiptir. Komodin ise genel olarak iki çekmecelidir ve daha küçük ebatlardadır.

Mobilya sektöründe birçok farklı tarz ve dokuda komodin modelleri yer almaktadır. Yatak odası dekorasyonuyla uyumlu olarak seçilen komodin modellerinin hem görünüm hem de kullanılan malzeme açısından farklı çeşitleri vardır.

Komodin üretiminde kullanılan ana türler genellikle ahşap ve metaldir. Kullanıldığı ortama sıcak ve doğal bir görünüm kazandıran ahşap komodinler sağlamlık ve kalite açısından da oldukça sık tercih edilen modeller arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Ayrıca birçok kişi tarafından tercih edilme sebebidir. Yatak odasında yer alan diğer eşyalarla uyum sağlamak açısından da oldukça kolay bir seçim olan ahşap modeller şık tasarımlarla birleştiğinde dekorasyonda güçlü bir izlenim yaratmaya da yardımı olur.

Ahşap komodin tercih ederken dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biri de kullanılan malzemenin kalitedir ve dayanıklılığıdır. Mobilya seçerken ilk olarak uzun ömürlü olması ve kolay yıpranmaması tüm müşterilerin ilk beklentisidir. Komodinlerde genel olarak kaliteli ve kullanım açısından daha uygun olduğu için yonga levha ve mdf tercih edilirken, fiyat olarak daha uygun olması açısından suntada birçok komodin modellerinde kullanılmaktadır.

Komodin modelleri arasında şık bir dokunuş tercih eden müşterilerin tercih ettiği metal komodinlerde son dönemler oldukça popüler hale gelmiştir. Metal iskelet kullanılan komodinlerin dış yüzeyinde genel olarak ayna ya da cam kaplama bulunur. Çekmece üzerinde kulplu ve kulpsuz seçenekleri olan metal komodinlerin birçok farklı tasarımları vardır. Komodinlerin dış yüzeyinde kullanılan ayna ya da cam siyah ya da eskitme görünüme sahip olabilir bu da yine yatak odasında şık bir dokunuş yaratmak için oldukça etkili bir tercih olarak müşterilerin beğenisine sunulmaktadır.

Renkli ve Canlı Komodinler

Saklama alanı olmasının dışında dekorasyonda da oldukça önemli bir yere sahip olan komodinlerin tasarımsal olarak da birçok farklı çeşidi vardır. Klasik tarzda dekore edilen yatak odalarında sıklıkla beyaz ya da ahşap tonlarda komodinler tercih edilirken son dönemlerde genç odaları ve modern çizgilerin yer aldığı yatak odalarında renkli ve canlı komodinler tercih edilmeye başlanmıştır. Birbirinden farklı modellerin olduğu komodinlerde canlı renk kullanımı odanın havasını tamamen değiştirirken ölçü olarak da büyük ebatlarda olmadığı için ilk bakışta göz yormamaktadır.

Renkli ve canlı komodinler birbirinden farklı tasarımlarla müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Modern komodinlerde alışılmışın dışında ayaksız bir veya birden fazla çekmeceli pek çok model bulmak mümkündür.

Her tarza ve bütçeye uygun renkli ve canlı komodinler mağazalarda müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bir genç odası için mobilya seçimi yapılıyorsa kullanılacak olan ürünlerin tasarımının daha dinamik ve modern olması doğru bir tercih olacaktır. Erkek genç odalarında daha çok koyu renkler ya da mavi rengin tonları tercih edilirken, genç kız odalarında daha canlı renkler müşteriler tarafından beğenilmektedir.

Komodin Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Basit bir depolama ve saklama amacının dışında dekoratif olarak da yatak odalarının görünümünü değiştirmekte oldukça güçlü bir eşya olan komodinleri seçerken birçok farklı noktaya dikkat etmek gerekmektedir.

 • Birçok farklı mobilya türünde olduğu gibi komodin seçimi yaparken de ilk olarak dikkat edilmesi gereken yatak odasının genişliği ve komodinin kullanılacağı alan olmalıdır. Çünkü; küçük bir odada hem yatak hem dolap hem de komodin oldukça kalabalık bir görüntüye sebep olabilir. Eğer komodinin kullanılacağı alan küçükse ebatları ona göre ölçülüp daha minimal bir komodin tercih edilmelidir. Aynı zamanda açık renkte komodin tercihi küçük alanlarda daha ideal bir seçim olacaktır.
 • Komodin seçiminde kullanılan malzeme de önemlidir. Mobilya alırken uzun ömürlü ve dayanıklı olması çoğu müşterinin ilk tercihidir. Kaliteli bir komodin tercih etmek isteyenler genel olarak ahşap komodinlere yönelmektedir. Ahşap komodinler hem sağlık açısından hem de sağlamlık açısından müşteri memnuniyetinin oldukça yüksek olduğu modellerdir.
 • Çekmeceli olarak tasarlanan komodinlerin rayları ve kızaklarının da kaliteli olması oldukça önemlidir. Ray sisteminde oluşacak aksaklıklar zamanla komodinin hasar görmesine neden olacaktır.
 • Komodinlerin çekmece iç derinliği ve genişliği kullanım açısından rahat edebilmek için dikkat edilmesi gereken konular arasındadır. Depolama alanına çok fazla ihtiyaç duyuluyorsa birden fazla çekmeceli komodinler tercih etmek doğru bir seçim olacaktır. Depolama alanına ihtiyacı belirlemek aynı zamanda hem çekmece içlerinin hem de başucu alanının daha düzenli ve tertipli olmasına yardımcı olacaktır.
 • Komodin iç genişliği kadar üzerinin de geniş olması kullanım açısından oldukça önemlidir. Üzeri bir masa gibi kullanılan komodinlerin üst kısmı geniş olduğunda bir çok eşya rahatlıkla başucunda bulundurulabilir.
 • Komodinler genelde yatak odası takımları içinde yer alan eşyalar olsa da ayrı olarak satılan setlerde bulunmaktadır. Eğer ayrı olarak alınıyorsa odaya ve diğer eşyalara olan uyumu ve bütünlüğüne dikkat etmek gerekir. Hem müşterinin zevkine uygun hem de yatak odasında bulunan dolap, yatak, makyaj masası gibi diğer eşyaların tarzına uygun komodinler seçmek önemlidir. İster modern, minimalist bir tasarım, ister daha klasik bir görünüm tercih edilsin her tarza hitap eden malzemelerde ve kaplamalarda komodinler mevcuttur.
 • Eğer ahşap bir komodin modeli tercih ediliyorsa temizliğine dikkat etmekte oldukça önemlidir. Temizlik malzemesi kullanırken ahşap ile uyumlu ve malzemeye zarar vermeyecek olmasına dikkat etmek gerekir. Ahşap mobilyalar direkt su ile temizlenmemelidir. Bu ahşabın doğal yapısının kaybedilmesine ve bozulmasına neden olur ve zamanla malzemede şişme ve çatlamalara sebep olur. Silinen mobilyanın ardından kuru bir bezle mutlaka ıslaklığının alınması gerekir. Ahşap komodinlerin canlı dokusunu ve parlaklığını kaybetmemesi için yılda iki kez zeytinyağı ile silmek faydalı olacaktır. Zeytinyağı kendine has özel içeriği sayesinde hem mobilyanın nemlenmesine hem de uzun yıllar daha canlı ve parlak kalmasına yardımcı olur.
 • Teknolojinin giderek gelişmesi komodin tasarımlarında da hem estetik hem de işlevsellik açıdan müşterilere birçok avantaj sağlamaktadır. Bazı komodinlerde telefon, akıllı saat, tablet gibi elektronik aletleri şarj edebilmek için uygun şarj bağlantı noktaları ya da USB çıkışları bulunmaktadır. İşlevsellik ön planda olan bir komodin tercih edilecekse tüm ayrıntılara dikkat etmek kullanıcı içinde kolaylık sağlayacaktır.
Uygun fiyatlı Komodinler

Komodin seçimi yaparken diğer tüm mobilya çeşitlerinde olduğu gibi hem uygun fiyatlı hem de kaliteli malzemeler kullanılması dikkat edilen unsurlar arasında yer almaktadır. Kaliteli ürün pahalıdır mantığından çıkılarak her bütçeye uygun birçok farklı komodin çeşidi vardır.

Tasarımsal olarak oymaların, işlemelerin ya da ayna, cam gibi malzemelerin kullanıldığı komodinler diğer komodinlere göre fiyat olarak daha yüksek olabilmektedir. Uygun fiyatlı komodin seçerek de şık bir görüntü elde etmek mümkündür. Üzerinde çeşitli dekoratif aksesuarlar kullanarak da yine şık bir görüntü sağlanabilir.

Mobilya sektörünün günden güne gelişerek geniş bir yelpazeye sahip olması her kesime uygun komodine ve birçok mobilya çeşidine ulaşımı da kolaylaştırmıştır.

Bir mobilya alırken öncelikleri doğru belirlemek çok önemlidir. Eğer öncelik, mobilyanın tasarımı veya dekorasyona olan uyumu ise birçok kişi tarafından kullanılan malzemenin yüksek kalitede olması kriterler arasında son sıralarda gelmektedir. Ancak tasarım açısından güçlü olan parçalar fiyat olarak diğer komodinlere göre daha yüksek bütçeler gerektirmektedir.

Eğer amaç sadece bir ürünün depolanması, saklanması ise daha klasik ve düz, işlemesiz modeller tercih edilerek uygun fiyatlı komodinler bulunabilir. Böyle bir tercih yapılacaksa komodinin çekmece sayısının fazla olmasına dikkat edilmesi gerekir. Bu sayede daha fazla kişisel eşya da muhafaza ederek yer açısından da kullanıcıya avantaj sağlamaktadır.

NAKİT ₺1.377
Misis Komodin
NAKİT ₺1.403
YENİ
Viyana Komodin
NAKİT ₺1.539
Valencia Komodin
NAKİT ₺1.679
Palermo Komodin
NAKİT ₺1.968
Sorrento Komodin
NAKİT ₺2.040
YENİ
Ada Komodin
ADA
Komodin
 • ₺2.400
NAKİT ₺2.138
Bronze Komodin
NAKİT ₺2.214
Letoon Komodin
NAKİT ₺2.346
İbiza Komodin
NAKİT ₺2.699
Alinda Komodin
NAKİT ₺2.928
Verona Komodin
NAKİT ₺3.192
Safir Komodin
NAKİT ₺3.345
Line Komodin
LINE
Komodin
 • ₺3.935
NAKİT ₺3.409
Trend Komodin
NAKİT ₺6.766
Icon Komodin
ICON
Komodin
 • ₺7.960