Teklifim ()
*Oluşturduğunuz teklif ile mağazalarımızdan sipariş verebilirsiniz.
Şifonyer
Yatak Odası Takımı 160x160
Yatak Odası Takımı
Gardırop 160x160
Gardırop
Karyola 160x160
Karyola
Şifonyer 160x160
Şifonyer
Komodin 160x160
Komodin
1-17 / Toplam 17 ürün

Şifonyer

Şifonyer; yetişkin, genç, çocuk konseptleri bulunabilen yatak odalarının en vazgeçilmez tasarım parçalarından birisidir. Özellikle mobilyaların tamamlama görevini iyi bir şekilde üstlenebilen şifonyerler, ortama oldukça şık ve kaliteli bir görünüm de katmaktadır. Kullanılan alanda çok fazla yer kaplamaması durumu olduğundan dolayı hem şık duruyor hem de alan bazında ekonomiklik sağlıyor bizim için daha fazla kullanılabilir alanlar sunabiliyor. Yer kaplamamasının yanında pek çok malzemeyi ve eşyaları da muhafaza edebiliyor.

Şifonyer Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Şifonyer, dikey bir tasarıma sahiptir. Genel olarak uzun, geniş ve tasarımına göre çekmece sayısı çokça bulunabilen tasarımlardadır.

Kıyafet, aksesuar veya aklımıza gelebilecek çoğu eşyayı da içerisinde rahat ve kolay bir şekilde barındırabilmektedir çünkü şifonyerler genel olarak geniş iç hacme sahip tasarımlar ile karşımıza çıkabiliyor. Özellikle de İder Mobilya bünyesinde satışta bulunan şifonyer modelleri, hem kullanım yönünden hem de içerisinde barındırabileceği eşya yönünden oldukça avantajlı durumdadır. Yapılan tasarımları odak noktasına bağlı kalarak tasarımlarının amacına ulaşmasında oldukça yardımcı olmuştur. Bu durum ise tasarımları her zaman rağbet gören hale büründürmekte zorluk yaşamamaktadır.

Ahşap, yonga levha ve MDF gibi tiplerde farklı malzemelerden üretimi yapılan şifonyerler oldukça fazla tasarımlarla karşımıza çıkmaktadır. Pek çok farklı ve ilginç tarzlarda amaca uygun isteklere hitap eden, hem klasik hem de spor görünüme sahip şifonyerlerin satışı her an gerçekleşme durumundadır.

Aynalı şifonyerler

Son zamanlarda istenilen her türlü renkte, her tarzda ve çok fazla desende şifonyer tasarımları bulmanız mümkündür. Kullanım tarafında oldukça fazla kolaylık sunabilen şifonyer tasarımları, ayna ile de kombine edilebilmektedir. Bu kombinler evde derinlik algısını arttırabilen, aynı zaman tamamlayıcılığı ile dikkat çekebilen tasarımlarda bulunarak her türlü tarza hitap edebilir durumda bulunmaktadır. Ayna ile kombine edilip satışa sunulan şifonyerler farklı renkler ve kombinasyonlarla özel tarzlara hitap etmektedir. İsteğinize göre tercihler sizin için kullanışlı ve çok şık olacaktır. İder Mobilya’da da ayna ile tasarlanmış şifonyerler çok sayıda tasarımla beraber kombinasyonlarıyla birlikte bulunmaktadır.

Şifonyer Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatak odası için şifonyer tercihinde bulunurken odanın genel olarak bütünlüğüne ve akıcılığının kaybolmamasına dikkat edilecek şekilde hareket etmek çok daha doğru olacaktır. Ama öncesinde odadaki havanın temiz ve sağlıklı olabilmesi için mobilya tercihinde bulunurken malzeme kalitesinden emin olunması, güven teşkil etmesi, mobilyaların sağlık konusunda olumsuzluk yaratacak şekilde zararlı maddeler içermemesi önem arz etmektedir.

Doğal ve katkısız gerçek ahşap ile üretilmiş şifonyerler dayanıklı, güvenli ve estetik açıdan güzel bir görünüm vermektedir bu görünümü verirken ise tasarımın tamamlayıcılığına da oldukça yardımcı olacaktır. Çam ürünlerinden meşe, ceviz ve kiraz ağacından üretimi gerçekleştirilen şifonyerleri de uygun fiyat doğrultusunda tercih edebilmeniz için olanakların da sunulduğu bilinmelidir.

Yonga levha ve MDF, doğal ahşap malzemesinin temel ikamesidir. Bu malzemeler sertifikalı bir şekilde bulunması kaydı ile sağlığın olumsuz etkilenmesini de engelleyen unsurların başında gelmektedir. Yonga levhadan yapılan mobilyalar, ahşap mobilyalara kıyasla daha uygun fiyat bandında kendine yer bulmaktadır. Bu doğrultuda bütçe dostu olarak gösterilebilen yonga levha şifonyerleri tercih edebilirsiniz. Ancak malzemesi yonga levha olan şifonyerler, sağlıklı bir şekilde üretilmeyebilir. Bu yüzden satın almadan önce güvenlik sertifikalarının bulunmasına kesinlikle dikkat etmenizde fayda olacaktır. Eğer bütçe olarak kısıt durumunuz bulunmuyor ve şifonyerinizi uzun yıllar boyunca kullanmak istiyor iseniz, ham maddesi ahşap ve MDF olan şifonyerleri tercih etmenizde sizin için en yararlı tercih olacaktır..

Şifonyerlerin Çekmece Modelleri

Klasik şifonyerler, günümüzde en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Klasik tarzda şifonyerlerin çekmecelerine baktığımız zaman üst üste yerleştirilmiş genellikle üç tane çekmeceden oluşan geniş düzlüklerin bulunduğu birkaç alanın olduğunu görmekteyiz. Genel olarak üç çekmeceden oluşum gösteren klasik çekmeceler, son zamanlarda 4 tane çekmecesi olacak şekilde de üretilmeye başlanmıştır.

Pek çok model, farklı boyutlardaki çekmeceleri birleştirmektedir. Bütün çekmecelerin farklı genişliklere sahip olduğu modellerden de bahsetmek yararlı olacaktır. Bazı şifonyer modelleri, kozmetik ürünlerin uygun bir şekilde saklanabilmesi için özel bir şekilde tasarlanmıştır. Bu tarzda bulunan şifonyer modelleri, iç alın bölgeleri ile pek çok bölüme ayrılmış bir şekilde tasarlanmıştır.

Şekil olarak ise üç ana tip şifonyer modelinden bahsetmek mümkündür:

  • Dikdörtgen şifonyer: Dikdörtgen model şifonyerler neredeyse her uzunluk ve genişlikte tasarlanmaya açıktır. Bu model şifonyerler, geleneksel şifonyer şeklinde tasarlanmaktadır. Bu da bulunulan ortama daha çok nostaljik bir görünüm kazandırmayı başarmaktadır.
  • Köşe çekmeceli şifonyer: Bu tasarım şifonyerler, alanı daha etkin ve ekonomik bir şekilde kullanmanıza olanak sunabilmektedir. Genel olarak standart olmayan yatak odası düzenlerinde de insanlar tarafından çok sık olarak tercih edilmektedir. Bu tür modellerin küçük odalar için tercih edilmesi yerin etkin kullanımı açısından çok daha doğru bir tercih olacaktır. Çünkü genel olarak yatak odalarında boşluk olan köşelerinin çok daha verimli kullanma olanağı sunabilecektir.
  • Kavisli şifonyer: Yuvarlak, yarım daire biçiminde tasarımları bulunan ve karmaşık kavisli şekilli şifonyer tasarımları hali hazırda renk kombinasyonlarında da bulunabilmektedir. Bu tarz şifonyerler ortama daha farklı bir görünüm katarak zevk ve stil bakımından uyum oluşturarak göze hitap etme tarafında görevini yapmaktadır. Genel olarak kavisli şifonyerler, orijinal bir şekilde tasarlanmaktadır. Klasik yatak odalarında kullanılarak ortama farklı bir hava sağlanması noktasında yardımcı olabilmektedir.
Şifonyer Fiyatları

Şifonyer genel fiyatları, şifonyerin üretiminde kullanılan ana maddeye, tasarımın özelliklerine, kullanışlılığa ve görünüme göre değişkenlik gösterebilmektedir.

İder Mobilya’da bulunan şifonyer modelleri kaliteden taviz verilmeden üretimi gerçekleştirilmiş olup tasarım noktasında orijinal fikirlerden yola çıkılarak satışa sunulmuş durumdadır. Bundan dolayı fiyatlar, bu yöne doğru değişkenlik göstermek durumundadır. İder Mobilya bünyesinde satışı gerçekleştirilen aynalı şifonyer modellerine baktığımız zaman, bu tarz şifonyerlerin fiyatının kalite oranlarına göre değişkenlik gösterdiğini söylemek mümkündür.

Tasarım harikası olan ve kullanıldığı odaya oldukça şık ve estetik bir görünüm sağlayan diğer orijinal şifonyerlerin fiyatlarına baktığımız zaman ise fiyatlarının ürünün kalitesine göre değişkenlik gösterdiğini görmekteyiz. İder Mobilya’da şifonyer fiyatları; ürünlerin tasarım özelliklerine ve ham maddesine göre değişkenlik göstermekte olup genel anlamda uzun süreli kullanımlara uygundur.

Aynalı Şifonyer

Yukarıda da belirtildiği gibi çok çeşitli şifonyer modelleri bulunur. Şifonyerler birçok özelliği ile hayatımızda yerlerini sağlamlaştırmışa benziyor. Özellikle aynalı olan şifonyer modelleri çok yaygın bir şekilde çok yönlü olarak kullanıma sunulmuş durumda hazırda bulunabiliyor istediğimiz zaman zevke göre herkese hitap eden modelleri bulmak mümkün. Bunun yanında özel tasarım olarak da üretilmesi mümkün olan şifonyerler de olabiliyor. Özellikle evin tasarımına veya odanın hatlarına modern, klasik, ikisinin karışımı olarak da tasarım yaptırmak odanın uyum ve inşa sürecinde bize çok yardımcı olabiliyor. Odanın özelliklerini tamamlayan yapbozun son parçasının yapboza verdiği anlam gibi vurucu noktada kendini fark ettirebiliyor.

Beyaz Şifonyer

Şifonyerlerin çok sık tercih edilen modellerindeki tasarımlara eşlik eden en önemli etkenlerden birisi ise renklerdir. Beyaz bizim karşımıza çıkan en önemli renklerin başında geliyor. Beyaz rengi bu sektör dışında birçok sektörün vazgeçemediği, tasarımlarında en çok kullandığı renklerin en başında geliyor. Beyaz her zaman tasarım trendlerinde başı çekiyor. Renk temizliği temsil eden, her zaman berrak duran, tasarımların dallanmasına yardımcı olacak şekilde tasarım ve renk kombinasyonları oluşturulması adına olanak sağlayan ender renklerden birisidir. Şifonyer tarafında da evdeki tasarımı tamamlayan, gözü tırmalayıp yormayan, tasarım konusunda her kombinasyonla uyum sağlayabilen en kullanışlı renk olarak nitelendirilebilir bu da tasarımcılar için yol gösteren önlerini açan bir durumdur.

Şifonyerlerle Dekorasyon Fikirleri

Endüstrinin en üst seviyeye geldiği şu günlerimizde dekorasyon fikirleri açısından önemli parçalar arasında bulunan şifonyerler, tasarlanan alanın tamamlayıcısı konumunda bulunduğundan bahsetmiştik. Dekorasyon adına renklendirme konusunda olanaklar tavan yapmış durumda. Modern bir yaklaşımla tasarlanan şifonyerin bulunduğu alanda yaratıcılığın en üst seviyede olması gerekmektedir. Şifonyerler dekorasyonla iç içe birbirini tamamlayacak şekilde tasarlandığı zaman olağanüstü modern ve güzel tasarımlarla alıcılar buluşturulabilir. Şifonyer düzenlerken temel alınan prensip, daha az yere daha fazla eşya yerleştirilmesidir. Dolayısıyla dolayısı ile dekorasyonun yapıldığı süreçte bu tür konuların da akıllarda yer edinmesi önemli bir unsurdur. Şifonyerler genel olarak dikey tasarımlarda bulunabiliyor ve bel hizasına kadar yükselebilen tasarımlarda olabiliyor bu durum dekorasyonda önümüzü açan, tasarım yolunda bazı fikirlerin oturtulması açısından da önemlidir.

NAKİT ₺3.145
YENİ
Viyana Çamaşırlık
NAKİT ₺3.205
YENİ
Viyana Aynalı Modül
NAKİT ₺3.358
YENİ
Safir Çamaşırlık
NAKİT ₺3.876
Misis Şifonyer
NAKİT ₺4.505
Palermo Şifonyer + Ayna
NAKİT ₺5.172
Sorrento Şifonyer + Ayna
NAKİT ₺5.236
Valencia Şifonyer + Ayna
NAKİT ₺6.656
Letoon Şifonyer
NAKİT ₺7.693
Verona Şifonyer + Ayna
NAKİT ₺8.670
YENİ
Ada Şifonyer + Ayna
NAKİT ₺9.014
Safir Şifonyer
NAKİT ₺9.371
İbiza Makyaj Masası
NAKİT ₺9.652
Line Şifonyer
NAKİT ₺10.646
Trend Şifonyer
NAKİT ₺11.824
Alinda Şifonyer
NAKİT ₺13.269
Bronze Şifonyer
NAKİT ₺14.004
Icon Şifonyer